Mysz Lisa używana przez Steve'a Jobsa wykopana po 30 latach w "kapsule czasu"

Mysz Lisa używana przez Steve’a Jobsa wykopana po 30 latach w “kapsule czasu”

Published by in Mac on Luty 12th, 2014

myszka Lisa

Twórcy programu “Łowcy skarbów” prezentowanego przez kanał National Geographic odkryli kapsułę czasu zawierającą jedną z pamiątek, jaką Steve Jobs ukrył 30 lat temu po międzynarodowej konferencji w Aspen. Film zaprezentowany przez CNET pokazuje wykop i otwarcie tego znanego pojemnika.

Kapsuła czasu, znany jako “Aspen Time Tube”, została schowana w 1983 roku przez organizatorów Międzynarodowej Konferencji Designu. Steve Jobs wygłosił na niej słynną mowę a w jej trakcie korzystał z myszki Lisa do nawigowania prezentacją. Ta mysz wraz z innymi artykułami, została umieszczona w wielkiej metalowej próbówce i zakopana na polach Aspen.

Organizatorzy planowali wykopać cylinder w 2000 roku, ale nie mogli go znaleźć, po duży zmianach dokonanych w krajobrazie okolicy.  Z pomocą National Geographic i programu “Łowcy skarbów”, kapsuła czasu została znaleziona i wyciągnięta na powierzchnię we wrześniu ubiegłego roku. Wewnątrz rury była mysz Lisa w oryginalnym worku i świetnym stanie. Także w rurze znaleziono skrypt z serialu NBC Hill Street Blues, kostka Rubika, oraz aparat fotograficzny Kodak Instamatic.

[contentblock id=1 img=gcb.png]© 2018 AppleWorld