Najnowsza wersja beta iOS 13.3.1 zawiera przełącznik do wyłączania układu ultraszerokopasmowego

Najnowsza wersja beta iOS 13.3.1 zawiera przełącznik do wyłączania układu ultraszerokopasmowego

Published by in iPhone on 18 stycznia, 2020

Druga wersja beta iOS 13.3.1, wydana w tym tygodniu, zawiera przełącznik wyłączania mikroukładu Ultra Wideband w urządzeniu.

Znaleziony przez Brandona Butcha z Twittera (za pośrednictwem 9to5Mac) przełącznik można znaleźć, otwierając aplikację Ustawienia, wybierając Prywatność, wybierając Usługi lokalizacyjne, wybierając Usługi systemowe, a następnie wyłączając opcję „Sieci i połączenia bezprzewodowe”.

Wyłączenie tej funkcji ostrzega, że wpłynie to na wydajność Bluetooth, Wi-Fi i oraz połączenia ultraszerokopasmowego.

Apple dodał ten przełącznik w wersji beta po odkryciu, że iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max nadal śledzą lokalizację użytkownika, nawet gdy przełączniki usług lokalizacyjnych są wyłączone.

Apple twierdził, że było to zamierzone zachowanie ze względu na układ Ultra Wideband i iPhone działał zgodnie z przeznaczeniem, wyjaśniając, że dane lokalizacji muszą być wykorzystane, ponieważ istnieją międzynarodowe wymagania prawne, które nakazują wyłączenie układu U1 w niektórych lokalizacjach.

Technologia ultraszerokopasmowa jest technologią standardową w branży i podlega międzynarodowym wymogom regulacyjnym, które wymagają wyłączenia w niektórych lokalizacjach. iOS korzysta z usług lokalizacyjnych, aby ustalić, czy „iPhone” znajduje się w tych zabronionych lokalizacjach, aby wyłączyć tryb ultraszerokopasmowy i zachować zgodność z przepisami.

Zarządzanie zgodnością z ultra szerokopasmowym dostępem i wykorzystaniem danych o lokalizacji odbywa się całkowicie na urządzeniu, a Apple nie gromadzi danych o lokalizacji użytkownika.

Apple obiecał jednak wtedy dodać przełącznik, aby umożliwić klientom całkowite wyłączenie układu U1, a przełącznik ten będzie dostępny dla wszystkich po wydaniu iOS 13.3.1.

Tagi:

© 2020 AppleWorld