Najnowsze badanie pokazuje dlaczego właściciele iPhone'ów nie przeszli na iPhone'a X

Najnowsze badanie pokazuje dlaczego właściciele iPhone’ów nie przeszli na iPhone’a X

Published by in iPhone on Marzec 6th, 2018

Użytkownicy iPhone’a, którzy nie przenieśli się na iPhone’a X, zostali niedawno zapytani, dlaczego nie kupili nowego telefonu, przy czym większość z nich powołuje się na wysoką cenę i brak atrakcyjnych funkcji.

Ankieta przeprowadzona przez analityka Piper Jaffray, Michaela Olsona i udostępniona przez Philipa Elmer-DeWitta, została przeprowadzona na 1500 osób, które są właścicielami iPhone’a, ale nie uaktualniły iPhone’a do modelu X.

44 procent respondentów stwierdziło, że nie dokonało zakupu najnowszego iPhone’a X, ponieważ ich obecny iPhone działa dobrze, co sugeruje, że nie ma wyjątkowych funkcji zmuszających ich do zakupu nowego urządzenia. 31 procent twierdzi, że iPhone X był zbyt drogi w cenie początkowej 4899 złotych.

Osiem procent respondentów stwierdziło, że ekran iPhone’a X nie jest wystarczająco duży, a 17 procent ma zupełnie inny powód.

Piper Jaffray wierzy, że iPhone’y, które pojawią się w 2018 roku, rozwiążą większością tych problemów, a Apple podobno planuje wprowadzić trzy urządzenia. Jeden będzie kontynuacją iPhone’a X z 5,8-calowym wyświetlaczem OLED, drugi będzie miał większy, 6,5-calowy wyświetlacz OLED, a trzeci będzie wyposażony w 6,1-calowy wyświetlacz LCD w niższej cenie.

Wszystkie zbliżające się telefony iPhone będą podobno wyposażone w wyświetlacz od krawędzi do krawędzi, bez ramek i system kamer TrueDepth do Face ID, a także inne ulepszenia, takie jak szybszy procesor A12.

Piper Jaffray wierzy, że Apple sprzeda 233,8 milionów iPhone’ów w roku fiskalnym 2019, a iPhone’y 2018 będą dalej ulepszane w przyszłym roku.

Pamiętajmy, że ankieta została przeprowadzona wśród amerykańskich użytkowników. Jakie byłyby jej wyniki na naszym rynku? Myślę, że w dużym stopniu podobne.

Tagi:


© 2018 AppleWorld