Najnowszy i najszybszy standard WiFi 'ac' w starszych komputerach Mac

Najnowszy i najszybszy standard WiFi ‘ac’ w starszych komputerach Mac

Edimax EW-7711MAC

Dzięki uprzejmości firmy Sarota dostaliśmy do przetestowania kartę sieciową USB Edimax EW-7711MAC. Jest to najmniejszy na świecie adapter zgodny ze standardem AC450 (5 GHz), którego wzornictwo zostało dostosowane do urządzeń firmy Apple.

IMG_2860

IMG_2863

IMG_2862

Jak zapewne się orientujecie WiFi AC to najnowszy standard sieci bezprzewodowej, który jest włączany we wszystkich najnowszych produktach Apple w tym iPhone’ach 6 i 6 Plus, iPadach Air 2 i najnowszych MacBookach. Co jednak, jeśli mamy starszy komputer Mac nie obsługujący tego standardu? Prostym i tanim rozwiązaniem może być właśnie ten mały adapter USB dla Mac, który jest doskonałym rozwiązaniem dla modernizacji MacBooka, dzięki czemu można cieszyć się większą szybkością transmisji danych w codziennym korzystaniu z internetu.

W połączeniu z jednym z szerokopasmowych routerów WiFi np. także firmy Edimax AC750-6478AC AC1200, adapter USB Edimax AC450 pozwala cieszyć się lepszym, super-szybkim internetem bezprzewodowym w paśmie 5GHz. Z osiąganymi prędkościami do 433Mbps, EW-7711MAC jest dobry do gier online, strumieniowej transmisji wideo oraz innych zadań wymagających dużej przepustowości, dla których wzorzec częstotliwości 2.4GHz WiFi to za mało. Ponadto, Edimax otwiera w ten sposób okno na świat wydajności WiFi i aplikacji w starszych komputerach Mac, które mogą się komunikować i synchronizować przez WiFi z najnowszymi urządzeniami Apple posiadającymi ten standard.

Adapter posiada stylowy, minimalistyczny design w kolorze srebrnym idealnie wpasowujący się w wygląd komputerów Mac. Niezwykle małe gabaryty urządzenia sprawiają, że staje się ono praktycznie niezauważalnym elementem obudowy, umożliwiającym rozbudowę komputera o szybkie i wydajne połączenie. Adapter nie ogranicza ruchów, nie przeszkadza w transporcie i prawie nie odstaje od portu USB, przez co minimalizuje ryzyko jego uszkodzenia. Nie trzeba go zatem za każdym razem wyjmować z portu USB, może w nim być na co dzień.

Z adaptera korzystałem około tygodnia i mogę śmiało powiedzieć, że poczułem znaczną poprawę szybkości. Nie sadzę, że prędkość ta była trzykrotnie większa od mojego dotychczasowego połączenia jednak różnicę czuć. Zapewne jednak nic bym nie poczuł, gdybym nie korzystał równolegle z odpowiedniego routera wspierającego standard AC. Więc, aby móc poczuć pełne możliwości adaptera niezbędne jest zacząć od odpowiedniego routera. Choć technologia jest stosunkowo nowa jest już na rynku kilka modeli routerów  wspierających ten standard.

EW-7711MAC_11ac

Podsumowując, każdy kto chciałby cieszyć się naprawdę szybkim połączeniem bezprzewodowym w swoim starszym komputerze powinien zainteresować się tym dodatkiem. Jego cena jest zupełnie przystępna gdyż kosztuje około 70 złotych.© 2018 AppleWorld