Następna generacja procesorów A8 ma mieć prędkość nawet 2 GHz

Następna generacja procesorów A8 ma mieć prędkość nawet 2 GHz

Published by in iPhone on Lipiec 11th, 2014

procesor A8 Apple

Oprócz większego wyświetlacza, nadchodzący iPhone 6 od Apple może dysponować również szybszym procesorem A8, który przepchnie system poza próg 2,0 GHz, twierdzi GforGames powołując się na chińskie źródła cnBeta.

Według najnowszych informacji, firma Apple rzekomo zwiększy częstotliwość procesora następnej generacji do 2,0 GHz lub nawet więcej, w porównaniu do prędkości taktowania 1,3 GHz (iPhone 5S oraz iPad mini Retina) lub 1,4 GHz (iPad Air) w procesorze A7. Chip utrzyma 64-bitową, dwurdzeniową architekturę procesorów A7 obecnej generacji, ale będzie produkowany w procesie 20 nm zamiast 28-nm jak A7. TSMC i Samsung są uważani za podstawowych producentów wytwarzających procesory A8 dla przyszłych urządzeń Apple z systemem iOS.

Choć konkurencyjne telefony produkowane są z procesorami czterordzeniowymi, to decyzja Apple na pozostaniu przy projekcie dwurdzeniowym może być wynikiem wykorzystania przez firmę specjalnie zaprojektowanych i zoptymalizowanych dla iOS procesorów, a nie wykorzystanie szeroko dostępnych. Optymalizacja ta została wykazana już w obecnej dwurdzeniowej wersji A7, która w testach przewyższa wyniki innych graczy na rynku telefonów komórkowych. W szczegółowej analizie A7 zaraz po jego wypuszczeniu serwis AnandTech stwierdził, że choć wydajność A7 jest na najwyższym poziomie, to jest jeszcze sporo do zrobienia by aplikacje iOS w pełni wykorzystywały jego dostępną moc obliczeniową.© 2018 AppleWorld