Netflix obniża jakość przesyłania strumieniowego wideo w Europie, aby zmniejszyć zużycie danych i zmniejszyć obciążenie sieci szerokopasmowych

Netflix obniża jakość przesyłania strumieniowego wideo w Europie, aby zmniejszyć zużycie danych i zmniejszyć obciążenie sieci szerokopasmowych

Netflix spełnił prośbę Unii Europejskiej o obniżenie jakości przesyłania strumieniowego wideo w Europie, aby zmniejszyć obciążenie sieci dla milionów ludzi pracujących w domu.

Według BBC, Netflix obniża jakość wideo w Europie na kolejne 30 dni. Netflix twierdzi, że zmiana zmniejszy zużycie danych o 25 procent, ale widzowie nadal będą zadowoleni z jakości obrazu.

Aby ograniczyć wykorzystanie danych, Netflix ogranicza jakość strumieniową, co może powodować, że filmy wyglądają na nieco bardziej pikselowane.

„Po rozmowach między komisarzem Thierry Bretonem i Reedem Hastingsem [dyrektorem naczelnym Netflix] oraz biorąc pod uwagę niezwykłe wyzwania, jakie stwarza koronawirus, Netflix postanowił rozpocząć zmniejszanie jakości we wszystkich naszych strumieniach w Europie przez 30 dni”, powiedziała firma.

Unia Europejska zwróciła się do Netflixa, YouTube’a i innych usług przesyłania strumieniowego o rozważenie tymczasowego obniżenia jakości przesyłania ze względu na wyjątkowo dużą liczbę osób pracujących w domu i korzystających z usług przesyłania strumieniowego.

UE chce, aby platformy przesyłania strumieniowego ograniczyły treść do standardowej rozdzielczości zamiast wysokiej rozdzielczości, a także chce, aby poszczególni użytkownicy zwracali uwagę na wskaźniki zużycia danych.

Przebywanie w domach dużej liczby osób spowodowało obawy, że połączenia szerokopasmowe, które są zaprojektowane tak, aby poradzić sobie z wieczornym wzrostem natężenia ruchu, mogą nie być w stanie poradzić sobie z całodniowym korzystaniem z internetu przez osoby dorosłe biorące udział w wideokonferencjach i dzieci biorących udział w zajęciach online lub grających w gry. Włochy, jeden z krajów najbardziej dotkniętych pandemią, odnotowały 75-procentowy wzrost ruchu w sieci szerokopasmowej i mobilnej w ciągu ostatniego weekendu.

Netflix nie powiedział, czy redukcja streaming zostanie wdrożona w innych krajach poza Europą, ponieważ amerykańscy dostawcy Internetu nie wezwali obecnie do wprowadzenia takich środków. Federalna Komisja Komunikacji Stanów Zjednoczonych na początku tego tygodnia zezwoliła operatorom Verizon, T-Mobile i US Cellular na tymczasowe wykorzystanie dodatkowego widma w celu zaspokojenia zwiększonego popytu na dostęp szerokopasmowy.

Tagi:

© 2020 AppleWorld