Niektórzy właściciele iPhone'ów 6S zauważają, że ich telefony przypadkowo się wyłączają

Niektórzy właściciele iPhone’ów 6S zauważają, że ich telefony przypadkowo się wyłączają

ceny iPhone 6S

Od oficjalnego startu sprzedaży iPhone’a 6S i iPhone’a 6S Plus, które w pierwszych krajach są dostępne od 25 września, wielu użytkowników zaczęło donosić, że ich nowe urządzenia przypadkowo całkowicie się wyłączają, nawet gdy są pozostawione swobodnie z odpowiednio naładowaną baterią. Nie wiadomo co powoduje ich wyłączanie się, ale niektórzy użytkownicy donoszą również, że ich przycisk Home jest odczuwalnie cieplejszy w dotyku, gdy próbują ożywić swoje telefony.

Użytkownicy forum Reddit i społeczność wsparcia Apple doświadczyli tego problemu. Choć o incydencie informuje zdecydowana większość użytkowników iPhone’ów 6S i 6S Plus to niektórzy użytkownicy iPhone’a 6 również zgłaszają tą kwestię wskazując, że to iOS 9 może być źródłem problemu.

Po takim wyłączeniu się telefonu, jedynym sposobem, aby z powrotem go włączyć jest przytrzymanie przycisku zasilania i Home przez 10 sekund, zmuszając telefon do ponownego uruchomienia. Użytkownicy forum organizują się wokół tej kwestii tworząc ankietę, aby zobaczyć, jak wiele osób dotkniętych jest problemem i zgromadzić dane (numer modelu, OS i działanie przed wyłączeniem) umożliwiające wysłanie problemu do zespołu inżynierów Apple.

Dotychczas zebrane dane nie wskazują na żadne konkretne działanie powoduje wyłączenie iPhone’a. Dodatkowo, użytkownicy iPhone’a 6S i iOS 9.0.1 wydają się być najbardziej dotknięci błędem.

Apple nie wydał jeszcze swojego stanowiska w tej sprawie.© 2018 AppleWorld