NOMAD zapowiada Base Station Pro - matę ładującą bezprzewodowo trzy urządzenia w dowolnej orientacji

NOMAD zapowiada Base Station Pro – matę ładującą bezprzewodowo trzy urządzenia w dowolnej orientacji

Firma Nomad udostępniła film, który zapowiada nadchodzącą matę do ładowania bezprzewodowego “Base Station Pro“. Podobnie jak anulowane akcesorium Apple AirPower, Base Station Pro może ładować do trzech urządzeń jednocześnie w dowolnej pozycji.

Nomad współpracował z firmą Aira i jej technologią bezprzewodowego ładowania „FreePower” nad stworzeniem Base Station Pro, która ma matrycę 18 cewkową i zastrzeżone algorytmy, które lokalizują położenie smartfona w dowolnej orientacji. Mata obsługuje standard Qi, więc jest kompatybilna z najnowszymi iPhone’ami Apple i innymi smartfonami obsługującymi bezprzewodowe ładowanie Qi.

Do zestawu Nomad dodaje 2-metrowy pleciony kabel USB-C na USB-C oraz zasilacz USB-C o mocy 30 W. Sama stacja bazowa Pro mierzy około 8,7 cala długości, 5,5 cala szerokości i 0,5 cala grubości.

Zamieszczony film pokazuje Base Station Pro oraz pierwsze kroki jakie Nomad podjął tworząc urządzenie. Film i strona internetowa Nomad przedstawia iPhone’a i AirPods na macie, jednak ładowanie Apple Watch nie będzie obsługiwane. Nomad sprzedaje obecnie Base Station Apple Watch Edition jako kolejną alternatywę AirPower, która zawiera dedykowany krążek do ładowania zegarka w cenie 139 dolarów.

Na rynku dostępna jest również oryginalna Base Station za 99 dolarów, która ładuje do dwóch smartfonów bezprzewodowo lub do czterech dzięki zintegrowanym portom USB-C i USB-A.

Nomad nie ujawnił jeszcze ceny ani daty premiery Base Station Pro, ale zainteresowani mogą się zarejestrować, aby otrzymać powiadomienie, kiedy będzie dostępna w przedsprzedaży. Na stronie Nomad uzyskać można również więcej informacji.


© 2020 AppleWorld