Nowa reklama Surface Pro 4 porównuje tablet PC z MacBook'iem Air

Nowa reklama Surface Pro 4 porównuje tablet PC z MacBook’iem Air

Published by in Mac on Sierpień 29th, 2016

reklama Microsoft

Microsoft wypuścił dzisiaj nową reklamę swojego tabletu Surface Pro 4, bezpośrednio porównując go MacBook Air firmy Apple.

Reklama zatytułowana “Surface Pro 4 is the one for me” (“Surface Pro 4 jest dla mnie”), została opublikowana na kanale YouTube. Widać na niej kobietę, która wykonuje kilka funkcji na Surface Pro 4, które następnie próbuje powielić na MacBooku Air, bezskutecznie. Przez cały ten czas, widać obok muzyka śpiewającego utwór wychwalający PC Microsoftu, w którym pada nawet stwierdzenie, że urządzenie Apple jest “mniej przydatne, jak kapelusz dla kota”.

Reklama podkreśla podstawowe cechy Surface Pro 4 takie jak odłączana klawiatura, rysik i dotykowy ekran, a także względną lekkość urządzenia w porównaniu do MacBooka Air, który jest “wolniejszy, cięższy i bardziej kwadratowy”. Reklama kończy się mottem: “Surface może więcej. Tak jak ty.”.

To oczywiście nie pierwszy raz kiedy to Microsoft bezpośrednio uderza w produkty Apple. W Polsce taki tym reklamy jest zabroniony i tego typu przekaz nigdy nie mógłby pojawić się w szeroko pojętych mediach. Nie tak dawno Microsoft wypuścił podobną reklamę swojego tabletu, jednak w porównaniu do iPada Pro firmy Apple.© 2018 AppleWorld