wtorek, 16 kwietnia

muzeum Apple w Pradze

W Pradze otwarto w miniony czwartek nowe muzeum poświęcone Apple prezentujące największą prywatną kolekcję produktów Apple, od komputerów Mac, przez urządzenia iOS i inne akcesoria firmy Apple począwszy od roku 1976 aż do 2012 roku. Liczne zdjęcia z wnętrza muzeum zostały udostępnione na Imgur.

Muzeum usytuowane jest w odrestaurowanym, zabytkowym budynku, a jego okna zewnętrzne zdobią cytaty Steve’a Jobs’a, artystyczne aranżacje produktowe i jeden najpopularniejszy cytat nieznanego pochodzenia.

outsidewindow-800x600

W kolekcji Apple Museum znajduje się Apple Lisa, który jest jednym ze 100 000 takich urządzeń, komputer Apple II i kilka innych starszych produktów Mac i NeXT Computer. Jedno z pomieszczeń prezentuje gamę wyprodukowanych drukarek firmy Apple, kolejne z nich kolejne iteracje PowerMac i iMac, a trzecie obejmuje różne modele iBooków, PowerBook’ów i MacBook’ów.

imacs-800x600

Mało znane akcesoria firmy Apple, takie jak aparat fotograficzny firmy Apple są prezentowane na wyświetlaczach. W muzeum mamy też dział poświęcony całej rodzinie urządzeń iPod. Umieszczono w nim wydanie specjalnego boxu The Beatles z 2008 roku sprzedanego za 795 dolarów. Każda wersja iPhone’a i iPada, począwszy od oryginalnych modeli z 2007 i 2010 roku, są również pokazywane na dedykowanych osiach czasu zgodnie z terminarzem ich wypuszczania.

KPQ7eNc

Według Prague Post w muzeum zainstalowano ponad 12 000 metrów okablowania komputerowego, które pomagali poskładać studenci z Politechniki Czeskiej. Ponadto na miejscu znajduje się bistro, które serwuje same wegańskie potrawy, na cześć Steve’a Jobsa i jego preferowanej diety, a dla dzieci stworzono interaktywną przestrzeń.

Bilety do muzeum firmy Apple są dostępne na stronie internetowej Apple Museum za 11 euro. Witryna zawiera również szczegóły dotyczące stworzenia muzeum historii Apple i oferuje wycieczkę 3D, informacje na temat diety Steve’a Jobsa i produkty które w przyszłości będzie można tam kupić.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx