Nowe Apple TV nie będzie posiadało wsparcia formatu 4K

Nowe Apple TV nie będzie posiadało wsparcia formatu 4K

apple_tv_lego_movie

W nawiązaniu do doniesień z zeszłego miesiąca jakoby Apple planował zaprezentować odnowioną wersję zestawu Apple TV z App Store i wsparciem Siri podczas Worldwide Developers Conference w czerwcu serwis BuzzFeed informuje, że nowe urządzenie nie będzie posiadać wsparcia dla wyświetlania treści w formacie 4K chociaż kilka jego usług, takich jak Netflix, Amazon i YouTube oferują wyświetlanie w formacie wysokiej rozdzielczości.

“4K jest super, ale wciąż jest w powijakach”, powiedziały źródła znające plany Apple.

Raport wskazuje również, że strumieniowanie treści w formacie 4K jest dla dostawców dość drogie, a zdecydowana większość Amerykanów nie ma nawet wystarczająco szybkiego połączenia z internetem, aby wspierać taką szybkość przesyłania strumieniowego. Mimo to ci, którzy obecnie strumieniują treści 4K lub mają nadzieję, że będą to robić w stosunkowo niedalekiej przyszłości mogą być rozczarowani decyzją Apple o rezygnacji z jego wsparcia w następnej generacji Apple TV.

Poza istniejącymi usługami Apple TV i wsparciem nowych aplikacji firm trzecich oczekuje się także, że odnowiona wersja Apple TV wspierać będzie pakiet nowych kanałów telewizyjnych. Ich strumieniowanie wymaga jednak od Apple osiągnięcia porozumienia z niezbędnymi ich dostawcami. Firma podobno prowadzi rozmowy z ABC, Fox i Disney, a także Discovery i Viacom. Mówi się, że Apple dąży do ogłoszenia usługi podczas WWDC w czerwcu z terminem uruchomienia we wrześniu tego roku.

Tagi:


© 2018 AppleWorld