Nowe doniesienia o zapowiadanych lokalizatorach Apple AirTags

Nowe doniesienia o zapowiadanych lokalizatorach Apple AirTags

W raporcie poruszającym kilka tematów japońska strona Mac Otakara informuje, że powszechnie zapowiadany lokalizator Apple „AirTags” do śledzenia urządzeń będzie „całkowicie wodoodporny” i będzie wykorzystywać podobne magnetyczne ładowanie jak Apple Watch.

Od zeszłego lata znaleziono wiele odniesień do „AirTags” w kompilacjach iOS 13. Wygląda na to, że narzędzie do śledzenia przedmiotów pojawi się w aplikacji Lokalizator i umożliwi użytkownikom zlokalizowanie zgubionych przedmiotów. Dzięki wsparciu ultra szerokopasmowemu w iPhone’ach 11 i rzeczywistości rozszerzonej wygląda na to, że „AirTags” może zaoferować wysoką precyzję i skierować użytkownika bezpośrednio do przedmiotu, nawet wskazując go w pokoju.

Nie jesteśmy pewni, kiedy możemy się spodziewać wprowadzenia „AirTags”, ale wygląda na to, że może to jeszcze nie nastąpić. Jak zauważył analityk Ming-Chi Kuo w zeszłym tygodniu, jego produkcja nie powinna wzrosnąć do drugiego lub trzeciego kwartału, a raport Maca Otakary zapowiada ogłoszenie jesienią tego roku, które prawdopodobnie pojawi się wraz z nowymi iPhone’ami we wrześniu.


© 2020 AppleWorld