Nowe modele iPhone'a 11 i iPhone'a 11 Pro pozbawione 3D Touch na rzecz Haptic Touch

Nowe modele iPhone’a 11 i iPhone’a 11 Pro pozbawione 3D Touch na rzecz Haptic Touch

Prezentując wczoraj na scenie nowe modele iPhone’a 11 i iPhone’a 11 Pro Apple wymienił „Haptic Touch” jako jedną z nowych funkcji tych urządzeń.

Haptic Touch jest również wymieniony jako jedna z funkcji na stronie specyfikacji technicznych każdego urządzenia, co oznacza, że pogłoski były prawdziwe – Apple oficjalnie zrezygnował z 3D Touch w swoich najnowszych iPhone’ach.

W ubiegłym roku iPhone XR wprowadził funkcję Haptic Touch, która zastępuje 3D Touch, a teraz została ona  rozszerzona o całą gamę iPhone’ów. Haptic Touch wykonuje wiele tych samych czynności, co 3D Touch, dzięki czemu nowi użytkownicy iPhone’ów nie tracą dużej funkcjonalności, ale nie jest to jednak to samo, co funkcja 3D Touch.

Zamiast nacisku na dotyk, Haptic Touch to długie naciśnięcie, które jest podobne do długiego naciśnięcia na innych urządzeniach, takich jak iPad, ale w połączeniu z dotykowym sprzężeniem zwrotnym. Tak więc po naciśnięciu otrzymujemy delikatną elektryczną reakcję.

3D Touch miał wiele poziomów reaktywności ze względu na czułość nacisku, która nie jest dostępna z Haptic Touch. Umożliwiał wykonywanie gestów „podglądania”, które działały inaczej w zależności od siły dotyku.

Firma Apple po raz pierwszy wprowadziła technologię 3D Touch w telefonach iPhone 6s i iPhone 6s Plus, a następnie została używała je dalej w modelach iPhone 7, iPhone 8, iPhone X i iPhone XS, zanim została wycofana.


© 2020 AppleWorld