Nowe opcje w iOS 8.3: nawiązywanie połączenia przez głośnik z wykorzystaniem Siri i brak hasła do pobierania darmowych aplikacji

Nowe opcje w iOS 8.3: nawiązywanie połączenia przez głośnik z wykorzystaniem Siri i brak hasła do pobierania darmowych aplikacji

ios-83-beta-4-iphone6-hero

Pierwsza wersja beta iOS 8.3 udostępniona została deweloperom już jakiś czas temu, ale mimo to ludzie wciąż odkrywają w niej nowe, ukryte funkcje. Najnowsze znaleziska w iOS 8.3 ujawniły dwie nowe funkcje w tym aktualizacje możliwości Siri i aktualizacje ustawień zakupu aplikacji.

Po zainstalowaniu bety iOS 8.3, użytkownicy mogą teraz poprosić Siri o nawiązanie połączenia telefonicznego przez głośnik iPhone’a. Jeśli powiecie Siri “Call [imię] on speaker” rozmowa będzie od razu nawiązana w trybie głośnomówiącym. Jeśli powiecie tą samą komendę na iOS 8.2, Siri zignoruje część zdania “on speaker” i nawiąże normalne połączenie.

hey_siri_speaker-800x706

Nowa funkcja pozwala włączyć Siri mówiąc “Hey Siri” i nawiązać połączenie telefoniczne, a wszystko to bez potrzeby dotykania telefonu lub umieszczania go w zestawie słuchawkowym do pracy w trybie hands-free.

W menu Ustawienia na urządzeniu z systemem iOS 8.3 beta, w zakładce iTunes Store i App Store jest także nowa opcja nazwana “Ustawienia hasła”. W tej sekcji mamy opcję zmiany aby hasło do zakupów i zakupów w aplikacjach było wymagane zawsze podczas dokonywania zakupu lub po “15 minutach.”

IMG_0520

“Zawsze Wymagaj” i “Wymagaj po 15 minutach” nie są nowymi ustawieniami – opcje te wcześniej znajdowały się w sekcji Ograniczenia aplikacji w Ustawieniach – ale użytkownik musi teraz wybrać jedną w celu uzyskania dostępu do nowego ustawienia przełącznika, który pozwala użytkownikom na pobieranie darmowych aplikacji bez podawania hasła. Gdy ją włączymy, aplikacje oznaczone w App Store przyciskiem “Pobierz” mogą być pobrane bez podawania hasła.

Nowe ustawienia jeszcze nie działają i są nieaktywne, a dokonując wyboru otrzymujemy komunikat “Nie można połączyć się z iTunes Store”. Jest jednak prawdopodobne, że zostaną one udostępnione w publicznym wydaniu iOS 8.3.

Tagi:


© 2018 AppleWorld