Nowe "ultracienkie" 13 i 15-calowe MacBooki Apple w czerwcu

Nowe “ultracienkie” 13 i 15-calowe MacBooki Apple w czerwcu

Published by in Mac on Marzec 22nd, 2016

MacBook 2016

Choć niektórzy mieli nadzieję, że Apple podczas swojej wczorajszej konferencji ogłosi wprowadzenie odświeżonych komputerów Mac to zapowiedzi skoncentrowały się na nowym, 4-calowym iPhone’ie SE, 9,7-calowym iPadzie Pro oraz dodatkowych paskach dla Apple Watch.

Ale Ci cierpliwie czekający mogą od dziś być dobrej myśli ponieważ DigiTimes poinformował, że Apple wprowadzi nowe “ultracienkie” 13-calowe i 15-calowe MacBooki na koniec drugiego kwartału.

Drugi kwartał kalendarzowy kończy się w dniu 30 czerwca, co oznacza, że nowe Maki mogłyby zostać zaprezentowane podczas WWDC 2016, które prawdopodobnie odbędzie się między 13 a 17 czerwca na podstawie harmonogramu dostępnego w Centrum Moscone.

Nowe MacBooki mają rzekomo być podobne wyglądem do istniejącego 12-calowego MacBooka i będą cieńsze niż istniejące MacBooki Air, co sprawia, że trudno jest wywnioskować do którego MacBook’a odnosi się raport.

retinamacbookpromacbookair-800x167

DigiTimes posiada mieszane doświadczenia dotyczące nadchodzących planów produktowych Apple, ale raport ten potwierdza wcześniejsze pogłoski, które mówiły, że Apple przygotowuje cieńsze 13″ i 15″ MacBooki Air z “całkowicie przeprojektowanymi” komponentami wewnętrznymi. W sprawozdaniu tym stwierdzono, że notebooki będą gotowe w trzecim kwartale, co odpowiada terminowi lipiec-wrzesień, prawdopodobnie krótko po ogłoszeniu podczas WWDC.

Apple oferuje obecnie MacBook’a Air w rozmiarach 11 i 13 cali, ale nigdy nie wydał 15-calowego MacBook’a Air. Zasadniczo wiele osób zakłada, że MacBook Air zostanie wycofany z rynku w pewnym momencie, a jego miejsce zajmie nowy MacBook stając się głównym notebookiem Apple. Przeprojektowany MacBook Air, być może z długo oczekiwanym wyświetlaczem Retina, mógłby się okazać sporą niespodzianką.

Obecne MacBooki Pro lepiej odpowiadają wspomnianym rozmiarom 13 i 15 cali, ale czy Apple będzie w stanie umieścić hardware pro w “ultracienką” obudowę podobną do niższego w specyfikacji 12-calowego MacBook’a. To wszystko się okaże. Istnieje również możliwość, że nowe 13 i 15-calowe notebooki będą kolejnymi MacBookami, ale wydaje się wątpliwe, aby Apple po roku wycofał model 12-calowy.

Tagi:


© 2018 AppleWorld