Nowe złącze dokujące tylko 8 pinowe? Integracja pomiędzy urządzeniami przez Bluetooth 4.0?

Nowe złącze dokujące tylko 8 pinowe? Integracja pomiędzy urządzeniami przez Bluetooth 4.0?

Serwis iLounge opublikował dziś kolejny, bardzo ciekawy raport, podkreślając kilka ciekawych informacji jakie otrzymał na temat planów firmy Apple dotyczących nadchodzących urządzeń iOS.

Według raportu, nowe złącze dokujące w debiutującym iPhone’ie będzie zawierało tylko 8 pinów, w porównaniu do obecnego złącza 30 pinowego wykorzystywanego w bieżących urządzeniach, a nie 19 pinów o których wielokrotnie mówiło się w plotkach.

Według dwóch źródeł, nowe złącze dokujące posiada tylko 8 pinów, co jest pozornie sprzeczne z twierdzeniami o “16-pinowym” i “19-pinowym” złączu. […]

Oba nasze źródła są zgodne, że istnieje osiem pinów w nowej linii złącza dokującego, które równie dobrze może otrzymać w przyszłości inną nazwę.

Jedno ze źródeł iLounge twierdzi również, że nowy łącznik będzie zawierać kilka innych cech konstrukcyjnych, w tym także zdolność do podłączenia w urządzeniu w obu orientacjach, co eliminuje potrzebę określenia, która strona kabla jest przednia. Raport wspomina o standardzie Apple wykorzystywanym do zasilania swoich notebooków czyli MagSafe, ale prawdopodobnie bardziej w odniesieniu do opcji orientacji połączenia, a nie konkretnego twierdzenia, że nowe urządzenia iOS będą używały magnesów do mocowania.

W odrębnej notatce wspomniane jest również, że Apple pracuje nad dotąd nieznanymi funkcjami iOS 6, które korzystać mają z trybu łączności Bluetooth 4.0 dostępnego w najnowszych produktach Apple, aby zapewnić nowy poziom komunikacji między urządzeniami. Choć żadne szczegóły na temat tej funkcjonalności najwyraźniej nie zostały udostępnione, raport spekuluje o liczbie potencjalnych wdrożeń:

Nasze źródło twierdzi również, że Apple pracuje nad jeszcze nieujawnionymi funkcjami iOS 6, które będą działały jako pomost pomiędzy urządzeniami z Bluetooth 4.0. Funkcja pozwoli, powiedzmy, w przyszłości, aby iPod nano wyświetlił iMessage otrzymany na iPhone’a, notatkę głosową, która może być udostępniona za pośrednictwem iPhone’a, a nawet inicjować rozmowy telefoniczne za pośrednictwem własnych słuchawek.

Firma Apple zaprezentuje nową generację iPhone’a 12 września, a jego dostępność spodziewana jest w piątek, 21 września 2012.© 2018 AppleWorld