Nowego iMac'a i iPada mini będzie brakować aż do 2013 roku

Nowego iMac’a i iPada mini będzie brakować aż do 2013 roku

Published by in iPad, Mac on Listopad 28th, 2012

Serwis DigiTimes poinformował dziś, że wysyłki zarówno iPada mini oraz wyczekiwanego iMac’a będą ograniczone w końcówce 2012 roku. W obu przypadkach czynnikiem ograniczającym jest produkcja wyświetlaczy.

Z raportu wynika, że panele do iPada mini mają niski poziom rentowności, szczególnie od jednego z dostawców Apple. W rezultacie, Apple może osiągnąć zaledwie 6 milionów z 10 milionowego celu jaki został postawiony iPadowi mini na czwarty kwartał 2012 roku.

Tymczasem dostawy nowo zapowiadanych komputerów iMac zostaną również ograniczane z powodu problemów z dostawami paneli od LG Displays. Dodatkowo, źródła poinformowały, że nowe modele iMac’ów wykorzystują panele pochodzące wyłącznie od LG. Firma miała opracować nowy proces produkcji masowej paneli do iMac’ów i ma z tego powodu ograniczone możliwości, co z kolei opóźnia dostawy.

Rentowność obu produktów nie osiągnie celów docelowych aż do pierwszego kwartału 2013 roku. Apple ogłosił wczoraj, że nowy iMac będzie w sprzedaży od piątku, 30 listopada, ale model 27 calowy będzie w sprzedaży dopiero w grudniu.

[contentblock id=1 img=gcb.png]© 2018 AppleWorld