Nowoczesne laboratorium komputerowe wynikiem współpracy uczelni i biznesu

Nowoczesne laboratorium komputerowe wynikiem współpracy uczelni i biznesu

DaftCode_Lab_01

DaftCode – polska firma technologiczna – w ramach współpracy z Uniwersytetem Warszawskim ufundowała nowoczesne laboratorium komputerowe dla Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki. Sala została wyposażona w najnowsze komputery firmy Apple, które posłużą studentom do nauki programowania.

W laboratorium ufundowanym przez DaftCode znajduje się 16 stanowisk wyposażonych w 27-calowe komputery iMac oraz ergonomiczne stanowiska pracy. Wnętrze zostało zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami designu i dostosowane do specyfiki pracy programistów. DaftCode nie tylko stworzył wymarzone miejsce do nauki, ale również wspiera ofertę edukacyjną organizując w październiku zajęcia “Programowanie w iOS”. Dzięki tej inicjatywie, studenci MIM UW jako pierwsi w Polsce będą mieli możliwość uczenia się programowania na platformę firmy Apple w tak szerokim zakresie.

DaftCode_Lab_04

Polscy programiści są doceniani na całym świecie, jednak wciąż zdarza się, że ich rozwój utrudnia brak odpowiednich warunków do nauki. Wielu naszych pracowników to absolwenci MIM Uniwersytetu Warszawskiego, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć studentów tego wydziału tworząc laboratorium komputerowe. Naszym celem było stworzenie optymalnych warunków, w których studenci będą mogli w pełni wykorzystać swój potencjał – powiedział Jędrzej Szcześniak, COO w DaftCode.

Dzięki współpracy z DaftCode stworzyliśmy miejsce, w którym nasi studenci będą mogli rozwijać swoje umiejętności w warunkach zbliżonych do tych, w jakich pracują zawodowi programiści. To dobry przykład zacieśniania współpracy ze światem biznesu. Uczelnia może kształcić wykorzystując najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, a dzięki temu studenci jeszcze lepiej zostają przygotowani do podjęcia wyzwań współczesnego rynku pracy – dodał prof. dr hab. Krzysztof Diks z Uniwersytetu Warszawskiego.

DaftCode_Lab_03

Model bliskiej współpracy uczelnia – biznes jest niezwykle popularny wśrod czołowych firm technologicznych na całym świecie. Uniwersytet Warszawski i DaftCode są w tej kwestii pionierami na rynku polskim. Firma współpracuje z Uniwersytetem Warszawskim już od dłuższego czasu. W kwietniu tego roku odbyła się seria wykładów pod tytułem: “Przedsiębiorczość w świecie startupów”. Studenci nie tylko dowiedzieli się jak wygląda tworzenie biznesu od podstaw, ale mieli okazję wziąć udział w konkursie na najbardziej obiecujący startup. Autorzy zwycięskiego projektu MixTube, który umożliwia uczestnikom imprez tworzenie wspólnych list utworów, otrzymali od DaftCode 50 000 zł na jego realizację. Projekt został również doceniony zagranicą – twórcy MixTube zostali zaproszeni do udziału w prestiżowej konferencji technologicznej WebSummit w Dublinie.© 2018 AppleWorld