Nowy, 4-calowy iPhone z procesorem A9 zastąpi iPhone'a 5S, iPhone'a 6 i 6 Plus

Nowy, 4-calowy iPhone z procesorem A9 zastąpi iPhone’a 5S, iPhone’a 6 i 6 Plus

siri-inline

Jest bardzo prawdopodobne, że nowej generacji 4-calowy iPhone firmy Apple będzie posiadał jednak chip A9 i koprocesor ruchu M9 pozwalając na uruchomienie funkcji Hey Siri wynika z najnowszych doniesień 9to5Mac.

Raport twierdzi, że tzw. “iPhone 5SE” prawdopodobnie zastąpi na jesieni iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus, podczas gdy iPhone 5s zostanie wycofany.

Ponieważ iPhone 7 będzie potencjalnie posiadał szybszy procesor znany jako A10,  to Apple prawdopodobnie nie chce, aby jego nowy, 4-calowy iPhone posiadał procesor dwie generacje niższy w ciągu zaledwie sześciu miesięcy.

9to5Mac i inne źródła pierwotnie zakładały, że nowy 4-calowy iPhone będzie mieć procesor A8 z koprocesorem ruchu M8, ale chińska strona internetowa My Drivers w zeszłym tygodniu informowała, że urządzenie będzie mieć jednak procesor A9. Apple rzekomo testował kilka prototypów zarówno z procesorem A8 jak i A9 i stąd prawdopodobnie takie sprzeczne doniesienia.

Dzisiejsze sprawozdanie twierdzi również, że nowy, 4-calowy iPhone będzie dostępny w opcjach pamięci 16GB i 64GB, co ponownie potwierdza chińska strona My Drivers. Inne specyfikacje mówią m.in o baterii o pojemności 1,624 mAh, 1 GB pamięci RAM, Bluetooth 4.2, Apple Pay i 802.11ac WiFi, ale wydaje się mało prawdopodobne, by posiadał ekran 3D Touch.

Nowa generacja 4-calowego iPhone’a trafiła podobno do masowej produkcji w ubiegłym tygodniu. Oczekuje się, że smartfon zostanie zaprezentowany w marcu i wtedy też ruszy jego sprzedaż.

Tagi:


© 2018 AppleWorld