Nowy dock i kontrola gestem w iOS 11 całkowicie zastąpią przycisk Home w "iPhone'ie 8"

Nowy dock i kontrola gestem w iOS 11 całkowicie zastąpią przycisk Home w „iPhone’ie 8”

Published by in iPhone on 30 sierpnia, 2017

Nadchodzący „iPhone 8” firmy Apple może całkowicie polegać na kontroli gestami w celu wykonywania zadań, takich jak nawigowanie do ekranu głównego i otwieranie nowego okna wielozadaniowości w iOS 11.

Firma Apple testowała całkowite usunięcie przycisku Home – nawet wirtualnego – na rzecz gestów opartych o dotyk, wynika ze zdjęć nowego iPhone’a OLED oglądanych przez firmę Bloomberg i osób dobrze znających plany firmy. Gesty te zaczynają się od przeciągnięcia od spodu ekranu „cienkiego paska”, aby otworzyć urządzenie do ekranu głównego.

Według raportu, nowy dock iPhone’a będzie również wyświetlany na ekranie głównym, podobnie do tego z iPada w iOS 11. Oprócz zmian zawartych w oprogramowaniu, Bloomberg twierdzi, że nowy ekran OLED w telefonie „premium” firmy Apple jest zaokrąglany na rogach, podczas gdy bieżące ekrany iPhone’a mają kwadratowe rogi. Przycisk zasilania po prawej stronie telefonu jest również dłuższy, dzięki czemu łatwiej jest go nacisnąć przytrzymując urządzenie w jednej ręce.

Niestety, Apple najwyraźniej zdecydował się nie ukrywać wycięcia w górnej części ekranu OLED, więc określony wycięty obszar ekranu będzie widoczny podczas korzystania z aplikacji z nie czarnym tłem.

Bloomberg twierdzi również, że jeśli na wyświetlaczu pojawia się kolor czarny, to lepsza reprodukcja kolorystyczna ekranu OLED zapewnia, że „doskonale pasuje” to z wycięciami i cienkimi krawędziami z przodu. Ekran jest podobno płaski, jak poprzednie iPhony, w przeciwieństwie do w pełni zakrzywionych wyświetlaczy jakie możemy znaleźć w smartfonach Samsunga.

Wreszcie, raport dodaje, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Apple planuje dodanie ramki ze stali nierdzewnej wokół telefonu, która sięga szkła. Według zdjęć widzianych przez Bloomberg, stalowa opaska „ma małe wycięcia na anteny w rogach, jak w dawnych iPhone’ach w celu poprawy odbioru”.

Chociaż Apple często testuje różne projekty swoich produktów, szczegóły na temat wyglądu sprzętu zostały sfinalizowane dawno temu, chociaż interfejs oprogramowania mógłby się zmienić, zanim system iOS 11 zostanie oficjalnie opublikowany. Firma Apple ma zamiar zadebiutować nowo zaprojektowany iPhone’em OLED podczas prawdopodobnej prezentacji 12 września wraz z aktualizacjami swojego obecnego modelu smartfonów oraz nowym ulepszonym zestawem Apple TV z obsługą 4K i Apple Watch Series 3 z funkcją LTE.


© 2020 AppleWorld