Nowy film bada możliwość wprowadzenia czytnika Touch ID do piątej generacji iPada

Nowy film bada możliwość wprowadzenia czytnika Touch ID do piątej generacji iPada

iPad Touch ID

Nowy film, badający możliwość wprowadzenia czujnika odcisków palców Touch ID do iPada piątej generacji został wydany na YouTube przez Unbox Therapy.

W filmie widzimy rzekomy panel przedni iPada piątej generacji do którego jest porównywany przycisk home z czujnikiem odcisków palców Touch ID usunięty z iPhone’a 5S i przycisk home usunięty ze standardowego iPhone’a.

Standardowy przycisk Home zdaje się nie mieścić wewnątrz obudowy iPada 5, podczas gdy mniejszy przycisk Home wyposażony w czujnik odcisków palców rzeczywiście pasuje. Chociaż nie jest to konkretny dowód, to jednak sugeruje, że piąta generacja iPada może potencjalnie być w stanie wspierać sprzętowo Touch ID.

Głównym zastrzeżeniem jest jednak to, że piąta generacja iPada przejmie design od iPada mini. Obecny iPad mini ma przycisk Home mniejszy od tego znajdującego się w iPhone’ie 5, co może również wyjaśnić różnice w wielkości przycisku home występujące w czwartej generacji iPada i przednim panelu iPada 5. Firma Apple wprowadzała zmiany w przycisku Home w przeszłości, nieznacznie zmniejszając wielkość przycisku w iPhone’ie 5 w porównaniu do tego w iPhone’ie 4S.

Pojawiły się już pewne przesłanki, że następna generacja iPada może być wyposażona w ten sam czytnik linii papilarnych co w iPhone’ie 5S. W zeszłym tygodniu pojawiło się nawet zdjęcie w pełni zmontowanego, złotego iPada mini z czujnik odcisków palców, choć nie było jasne, czy obraz jest prawdziwy czy renderowany.

Apple ma odsłonić piątą generację iPada wraz z drugą generacją iPada mini na nadchodzącym wydarzeniu medialnym, które może mieć miejsce pod koniec października. Druga generacja iPada mini ma być wyposażona w ekran Retina, a piąta generacja iPada będzie znacznie szczuplejsza i podobna wyglądem do iPada mini.

[contentblock id=1 img=gcb.png]© 2018 AppleWorld