Nowy iPhone 8 może posiadać obudowę z dwóch tafli szkła w metalowej opasce

Nowy iPhone 8 może posiadać obudowę z dwóch tafli szkła w metalowej opasce

Nowa konstrukcja iPhone’a ma być wykonana z dwóch wzmocnionych tafli szklanych, które mają być obudowane opaską ze stali nierdzewnej wynika z najnowszego raportu DigiTimes.

Oczekuje się, że nowa generacja iPhone’a porzuci swoją konwencjonalną aluminiową obudowę i z powrotem otrzyma nowy wygląd złożony z dwóch wzmocnionych szyb oraz metalowej ramki pośrodku. Metalowa ramka będzie wykonana ze stali nierdzewnej, przy zastosowaniu procesu kucia w celu zwiększenia jej wytrzymałości i obniżenia kosztów i czasu wytwarzania.

Do ramki zastosowany będzie proces kucia ze stali nierdzewnej zamiast tradycyjnej technologii obróbki CNC. Źródła mówią, że kucie wychodzi 30% -50% taniej od obróbki CNC, a kontrola jakości jest także bardziej stabilna. Jednak oprawa obudowy nadal musi być udoskonalana przez CNC.

Stal nierdzewna była ostatnio używana przez firmę Apple w telefonie iPhone 4S, który obłożony był szkłem w dwóch taśmach stalowych wykonanych w technologii CNC. Jednak każda kolejna wersja iPhone’a wykorzystywała już aluminium, ponieważ zwiększało ono sztywność urządzenia przy zachowaniu stosunkowo lekkiej wagi.

Dzisiejszy raport potwierdza najnowsze plotki wskazujące, ze co najmniej jeden model iPhone’a w tym roku będzie miał przeprojektowaną obudowę z wyświetlaczem OLED od krawędzie do krawędzi. Jony Ive chciał od kilku lat wprowadzić iPhone’a, który wygląda jak pojedyncza tafla szkła, a szkło jest również konieczne, jeśli Apple chciałby wprowadzić ładowanie bezprzewodowe. Jeśli wyświetlacz od krawędzi do krawędzi faktycznie zostanie zastosowany, to przycisk Home i czytnik linii papilarnych Touch ID zostaną osadzone na wyświetlaczu.

Tagi:


© 2018 AppleWorld