Nowy partner produkcyjny Apple to złe wieści dla dotychczasowego dostawcy chipów dla Apple - Samsunga

Nowy partner produkcyjny Apple to złe wieści dla dotychczasowego dostawcy chipów dla Apple – Samsunga

A8 Procesor

Apple rozbudowuje swój łańcuch dostaw, wchodząc w mocniejszą współpracę z firmą Taiwan Semiconductor Manufacturing produkującą komponenty do urządzeń takich jak iPhone i iPad. The Wall Street Journal donosi, że to zróżnicowanie łańcucha dostaw może być z korzyścią dla Apple, jednak z negatywnym wpływem na działalność rywala w produkcji chipów czyli Samsunga.

Od 2007 roku, Samsung cieszył się prestiżową pozycją jako jedyny producent procesorów serii Ax i ich poprzedników. Ale po kilku latach negocjacji i współpracy technicznej oraz ciągłym wzrostem popularności urządzeń iOS Apple, firma wybrała TSMC jako producenta chipów serii A dla następnej generacji urządzeń. To uwolnienie się od Samsunga jako jedynego dostawcy chipów dla urządzeń iOS jest odcięciem się od biznesu z koreańskim producentem chipów.

“Sprzedaż i rentowność systemu LSI (logic chip business) pogorszyła się, a popyt ze strony głównych odbiorców nadal spada” powiedział Robert Yi, szef firmy Samsung ds. relacji inwestorskich. Patrząc w kierunku Q3, Yi powiedział “Oczekuje się, że system LSI wciąż pozostanie słaby z powodu nadal niskiego popytu ze strony klientów.”

Aby przeciwdziałać niskiemu popytowi, Samsung mówi, że będzie koncentrować się na poprawie rentowności sprzedaży poprzez rozszerzenie innych systemów -jak czujniki obrazu – i pracą na redukcją kosztów.© 2018 AppleWorld