Nowy, prostszy Norton Mobile Security chroni także system iOS

Nowy, prostszy Norton Mobile Security chroni także system iOS

Published by in Aplikacje on Luty 4th, 2013

NMS screen1

Firma Symantec wprowadziła na rynek najnowszą wersję produktu Norton Mobile Security, swojego sztandarowego rozwiązania przeznaczonego dla urządzeń mobilnych. Nowy Norton Mobile Security (NMS) z ulepszonym interfejsem zapewnia efektywną ochronę urządzeń mobilnych, umożliwiając także tworzenie kopii zapasowych kontaktów.

Smartfony i tablety stały się ważnym elementem życia. Badania wykazują, że dwie trzecie dorosłych na całym świecie używa urządzeń mobilnych do łączenia się z internetem. Jednemu na trzech użytkowników tych urządzeń zdarzyło się już jednak je zgubić lub doświadczyć kradzieży. Oznacza to narażenie na utratę poufnych informacji. NMS pomaga chronić smartfony i tablety oraz odzyskać zagubione lub skradzione urządzenia, a także uniemożliwia osobom obcym dostęp do zapisanych w nich danych.

„Coraz częściej korzystamy z urządzeń mobilnych, aby kontaktować się z przyjaciółmi, a wkrótce będziemy również dokonywać za ich pomocą drobnych transakcji jak np. płacenie za filiżankę kawy” – powiedział Dave Cole, wiceprezes ds. rozwoju produktu w dziale rozwiązań dla klientów indywidualnych firmy Symantec. „Telefon może być wykorzystywany nie tylko do komunikacji, służy też jako portfel, książka adresowa czy album z rodzinnymi zdjęciami. Korzystając z naszych telefonów na nowe sposoby, w razie utraty lub kradzieży urządzenia narażamy się na ryzyko ujawnienia wrażliwych informacji. Najnowsza wersja programu Norton Mobile Security w prosty sposób zapewnia użytkownikom ochronę”

Norton Mobile Security został wyposażony w nowe, ulepszone funkcje, takie jak:

  • Obsługa wielu urządzeń i platform – aplikacja zapewnia ochronę wielu urządzeń, w tym smartfonów i tabletów z systemem Android oraz urządzeń iPhone i iPad.
  • Tworzenie i odtwarzanie kopii zapasowych – funkcja zapisywania kontaktów z systemów Android lub iOS umożliwia ich łatwe odtworzenie w przypadku zagubienia lub usunięcia. Kontakty mogą być odtwarzane między różnymi urządzeniami.
  • Zarządzanie za pośrednictwem sieci WWW – pełna kontrola nad urządzeniem w prosty i przystępny sposób, przy użyciu jednej strony WWW.
  • Funkcja lokalizacji „Scream” dla urządzeń z systemem Android – głośny alarm akustyczny umożliwiający szybkie odnalezienie zagubionego urządzenia.
  • Zdalne lokalizowanie – wskazanie zgubionego lub skradzionego urządzenia na mapie, aby użytkownik mógł je szybko odnaleźć.

 Sugerowana cena detaliczna programu Norton Mobile Security wynosi 89,99 zł. Aplikację można nabyć m.in. w sklepie internetowym Norton lub w Google Play . Użytkownicy z ważną subskrypcją otrzymają najnowsze aktualizacje w ramach danego abonamentu. Więcej informacji, znajduje się w Centrum aktualizacji Norton pod adresem http://updatecenter.norton.com. Klienci indywidualni mogą również uzyskać informacje i pobrać bezpłatną wersję próbną produktu Norton Mobile Security Lite na stronie  mobilesecurity.norton.com.

[contentblock id=1 img=gcb.png]© 2018 AppleWorld