Olimpijczycy będą musieli zakryć logo Apple na swoich urządzeniach. To wymóg sponsora - firmy Samsung

Olimpijczycy będą musieli zakryć logo Apple na swoich urządzeniach. To wymóg sponsora – firmy Samsung

Sochi_1

Olimpijczycy uczestniczący w rozpoczynających się już w piątek Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi będą poproszeni przez Samsunga o zakrycie wszelkich logo Apple na swoich urządzeniach podczas Parady Narodów w trakcie otwarcia olimpiady, ponieważ Samsung jest jednym z głównych sponsorów igrzysk.

Raport pochodzący ze szwajcarskiej strony bluewin nie przedstawia dokładnych szczegółów tego żądania, ale informuje, że jest to warunek sponsoringu firmy Samsung.

Sponsor olimpiady, Samsung, rozdaje sportowcom w specjalnych torbach z giftami telefony Galaxy Note 3, choć prezenty mają haczyk:  rzekomy zakaz korzystania z jakiejkolwiek innej marki urządzeń podczas ceremonii otwarcia.

Olimpijczycy jednak często lekceważą kontrowersyjne zakazy reklamowania produktów nie będących sponsorami w trakcie swojego pobytu na igrzyskach olimpijskich, gdyż jest to często dla nich główne źródło dochodów.

Jednak wszyscy akredytowani zawodnicy, trenerzy, szkoleniowcy i urzędnicy są zobowiązani do przestrzegania artykułu 40 Karty Olimpijskiej zabraniającej “wykorzystanie swojej osoby, nazwiska, wizerunku lub występu sportowego w celach reklamowych”. Sportowiec za złamanie tego przepisu może być ukarany “usunięciem akredytacji i karą finansową” lub nawet całkowitą dyskwalifikacją. MKOl powiedział wielokrotnie, że ochrona sponsorów ma ogromne znaczenie, ponieważ bez nich nie byłoby Igrzysk.

Nie jest do końca jasne, czy “artykuł 40” zostanie użyty jako powód do zakazu logo konkurencji. Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Samsung nie skomentował oficjalnie tego stwierdzenia.

[contentblock id=1 img=gcb.png]© 2018 AppleWorld