OS X 10.10 z bardziej płaskim designem, ale nie tak sztywnym jak iOS 7

OS X 10.10 z bardziej płaskim designem, ale nie tak sztywnym jak iOS 7

Published by in Mac on Styczeń 27th, 2014

OS X 10.10

OS X 10.10, kolejna wersja OS X, które nosi nazwę kodową “Syrah”, zdobędzie kilka elementów z iOS 7 z nieco bardziej płaskim wyglądem w porównaniu do OS X Mavericks, ale zmiany nie spowodują wyraźnego upodobnienia do iOS 7, wynika z nowego raportu 9to5Mac. Raport jest wynikiem komentarzy dyrektorów Apple, którzy przypomnieli, iż połączenie iOS i OS X “nie jest celem” dla firmy.

Zamiast, kompletnego przebudowania tak jak w przypadku systemu iOS 7, oczekuję się, że OS X 10.10 będzie miał usprawnienia interfejsu użytkownika polegające na bardziej “płaskim designie”, ale nie tak sztywnym jak wygląd iOS 7. Spodziewamy się także większej ilości rozmyć i przezroczystości w kilku miejscach, ale nie jest to kluczową zmianą tak jak w iOS. Będzie nieco więcej białych przestrzeni, więcej definiowanych pasków menu, ale nie spodziewamy się zmiany palety kolorów i zmiany wyglądu każdej aplikacji i ikon.

Pierwsze portale internetowe zauważają w swoich statystykach pierwsze pojedyncze odwiedziny z komputerów z systemem OS X 10.10. Apple przyspieszył ostatnio swoje cykle wydań OS X więc publicznej wersji OS X 10.10 możemy spodziewać się pod koniec tego roku lub na początku przyszłego roku.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Tagi:


© 2019 AppleWorld