Oto 150 nowych emotikon, które pojawią się na iPhone'ach i iPadach w tym roku

Oto 150 nowych emotikon, które pojawią się na iPhone’ach i iPadach w tym roku

Published by in iPad, iPhone, iPod on Luty 7th, 2018

Konsorcjum Unicode ogłosiło dzisiaj, że sfinalizowało nowy zestaw 157 emoji, które firmy takie jak m.in. Apple będą mogły wprowadzić do swoich systemów jeszcze w tym roku. W rzeczywistości jest tylko 77 nowych emoji, ponieważ niektóre z nich mają wiele odcieni skóry.

Jeremy Burge, który prowadzi popularną witrynę o tematyce emoji Emojipedia, udostępnił przykładowe zdjęcia każdej z nowych emotikon w stylu Apple, aby pokazać, jak mogą one w przyszłości wyglądać na urządzeniach takich jak iPhone, iPad i Mac.

Emoji 11.0 będą zawierać kilka nowych fryzur i typów, w tym twarze męskie i żeńskie z rudymi włosami, kręconymi włosami, siwymi włosami w młodszym wieku, bez włosów, w różnych odcieniach skóry, a także twarze żałosne i błagalne.

Inne dodane emotikony to superbohaterowie w wersji męskiej i żeńskiej i emotikony dla dobrze znanych zajęć takich jak szycie, dziewiarstwo, lacrosse, softball, frisbee, szachy i skateboarding.

Pojawią się również nowe zwierzęta i owady obejmujące kangura, papugę, pawia, łabędzia, borsuka, lamę, homara, hipopotama, szopa pracza i komara.

Nowe opcje jedzenia obejmują między innymi bajgiel, sałatę, mango i ciastko, podczas gdy nowe przedmioty obejmują gaśnicę i probówkę, a także rolkę papieru toaletowego i gąbkę. Jest nawet flaga piracka i symbol nieskończoności.

Emoji 11.0 będą częścią standardu Unicode 11.0, który zostanie wydany w czerwcu tego roku. Nowe emoji zazwyczaj pojawiają się na urządzeniach mobilne w sierpniu lub wrześniu, więc można się ich spodziewać na iPhone’ach i iPadach w iOS 12. Nowe emoji powinny w pewnym momencie również rozszerzyć się na komputery Mac i Apple Watch.© 2018 AppleWorld