Oto jeden z problemów iPhone'a 6, którego powinniście być świadomi

Oto jeden z problemów iPhone’a 6, którego powinniście być świadomi [Aktualizacja]

10841190_10204460598187675_499294339_n

Choć iPhone 6 i iPhone 6 Plus sprzedają się w sklepach jak ciepłe bułeczki to nie znaczy, że nowe iPhone’y firmy Apple są bez zarzutu. Wszyscy pamiętają wciąż głośny temat związany z rzekomym wyginaniem się modelu 6 Plus. I choć emocje wokół niego nieco opadły w różnych źródeł dochodzą do mnie sygnały o nowej kwestii związanej z przednią kamerą iPhone ‘a 6.

Według Business Insider, który z kolei powołuje się na Reddit i iFixit, ale także z głosów naszych czytelników dowiadujemy się, że niektórzy właściciele iPhone’a 6 zauważyli, że przednia kamera ich urządzenia jest podatna na nieznaczny ruch, co powoduje, że staje się nierówno ustawiona w otworze obudowy. Dobra wiadomość tego jest taka, że wada ta nie wydaje się mieć wpływu na jej wydajność. Nie mniej problem jest…

iphone-6-camera-misaligned-crescentgate

Aparat przesuwa nieco w lewo, pokazując szary kształt półksiężyca po prawej stronie. Apple podobno nie wie jeszcze co powoduje ten problem, ale wielu użytkowników dotkniętych iPhone’ów informuje, że mogli je bez problemu wymienić w sklepie Apple Store.

W rozmowie przeprowadzonej z jednym z naszych czytelników (dzięki Maksymilian) dowiedziałem się, że problem dotknął także jego urządzenie. Potwierdził mi także, że dwaj polscy sprzedawcy z jego okolicy iMad i iDream zapewnili go, że mogą albo naprawić problem, albo wymienić telefon na nowy. To akurat dobra wiadomość.

iphone-6-camera-misaligned-crescentgate-2

Nie mamy jeszcze świadomości jak powszechny jest to problem. Nie wiadomo czy dotyczy jednej partii urządzeń np. z jednej fabryki, czy też są to sporadyczne przypadki. Warto jednak przyjrzeć się dokładniej swoim iPhone’om aby zawczasu wypatrzeć problem.

[Aktualizacja] Od kolejnego czytelnika dostaliśmy potwierdzenie, że iPhone 6 z powyższą usterką jest wymieniany na nowy. Okazuje się, że problem dotyczy modeli w kolorze “space gray” co zresztą widać po zdjęciach, które się ukazują.© 2018 AppleWorld