Pakiet biurowy Office na iPada w chmurze?

Pakiet biurowy Office na iPada w chmurze?

Słyszeliśmy już pogłoski, że Microsoft pracuje nad iPadową wersją popularnego pakietu biurowego Office. Wczoraj wieczorem niespodziewanie pojawiła się darmowa alternatywa.

CloudOn jest apliakcją na iPada, która daje możliwość korzystania z Worda, PowerPointa i Excela na tablecie Apple. CloudOn integruje się z Dropbox’em umożliwiając edycję i tworzenie dokumentów w chmurze. Stworzone prace są następnie synchronizowane z powrotem na pulpit.

CloudOn umożliwia:

  • korzystanie z programu Microsoft Word, Excel i PowerPoint na iPadzie przez tworzenie i edycję dokumentów.
  • Zmianę nazwy, usuwanie i zarządzanie dokumentami z konta Dropbox
  • Wyświetlanie, edycję i tworzenie wykresów, formatowanie, sprawdzanie pisowni, wstawianie komentarzy, do wszelkich dokumentów Word, Excel lub PowerPoint
  • Śledzenie zmian podczas przeglądania dokumentów Word
  • Wykorzystanie tabel przestawnych i wstawianie formuł w skoroszytach programu Excel
  • Wyświetlanie i edytowanie animacji lub przejść w prezentacji PowerPoint
  • Otwieranie plików bezpośrednio z konta e-mail lub konta Dropbox na iPadzie
  • Automatyczne zapisywanie dokumentów w celu uniknięcia utraty zmian

Do synchronizacji pracy na różncyh urządzeniach niezbędne jest posiadanie konta Dropbox. Ponieważ aplikacje w dużym stopniu oparte są na serwerze wirtualnym, przyciski i działanie funkcji mogą wydawać się być trochę powolne. Wszystkie główne funkcje pakietu Office których moglismy się spodziewać są w nim zawarte, więc fanatycy Office na pewno zainteresują się ta propozycją.

Niestety jest jeden minus. Aplikacja na obecną chwilę dostępna jest za darmo tylko dla posiadaczy konta iTunes w USA i nie znajdziemy jej w Polskim App Store. Na oficjalnej stronie aplikacji możemy zapisać się do newslettera i czekać na informację kiedy aplikacja stanie się dostępna w naszym rodzimym App Store.

UPDATE: Zainteresowanie pakietem okazało się tak duże, że aplikacja na chwilę obecną zniknęła nawet z amerykańskiego App Store.© 2018 AppleWorld