Pierwsze zdjęcia wyświetlacza domniemanego iPhone'a X Plus

Pierwsze zdjęcia wyświetlacza domniemanego iPhone’a X Plus

Published by in iPhone on Luty 25th, 2018

Do sieci trafiły nowe zdjęcia prawdopodobnego 6,5-calowego ekranu “iPhone’a X Plus”. Zostało ono udostępnione na forach MacX i podobno pochodzi z “próbnego sprzętu produkcyjnego” z fabryki LG w Wietnamie.

Pierwsze zdjęcie pokazuje pojedynczy digitizer trzymany w dłoni, a ogólny rozmiar z pewnością wydaje się większy niż część iPhone’a X, podczas gdy względny rozmiar wycięcia do szerokości digitizera jest nieco inny niż na telefonie iPhone X. Przynajmniej jedna plotka twierdzi jednak, że iPhone X drugiej generacji może mieć mniejsze wycięcie, więc nie powinniśmy oczekiwać, że proporcje “wycięć wyświetlacza” będą takie same w pomiędzy kolejnymi generacjami iPhone’a X.

Digitizer zawiera elastyczny kabel u dołu części do połączenia z płytą główną iPhone’a, a numer części wydrukowany na kablu jest podobny do formatu zwykle używanego przez Apple.

Kod daty pokazany również na elastycznym kablu wskazuje na datę produkcji w 46 tygodniu 2017 roku, która odpowiadałaby połowie listopada, więc nie jest to szczególnie aktualna część, chociaż może występować znaczne opóźnienie między produkcją digitalizatora a włączeniem części do pełnego zestawu wyświetlacza.

Drugie zdjęcie pokazuje tacę zawierającą zestaw cztery złożone elementów wyświetlacza/digitizera. Ponownie, rozmiar wydaje się większy niż odpowiednia część iPhone’a X w oparciu o względny rozmiar małego gniazda słuchawkowego widocznego na jednej z części. Tylna konstrukcja części jest również bardzo podobna, ale nie identyczna z zestawem wyświetlacza iPhone X.

Samsung jest wyłącznym dostawcą wyświetlaczy OLED dla iPhone’a X, ale wcześniejsze plotki wskazywały, że firma LG może stać się dostawcą dla tak zwanego iPhone’a X Plus w tym roku, więc rzekoma lokalizacja tych zdjęć w fabryce LG w Wietnamie pasuje do tych plotek. Apple podobno zainwestował miliardy dolarów, aby pomóc LG w uruchomieniu produkcji wyświetlaczy OLED w celu zwiększenia ogólnych zasobów i zapewnienia Apple większej elastyczności, aby nie polegać wyłącznie na Samsungu.

Zakłada się, że w tym roku Apple ogłosi i wprowadzi na rynek trzy nowe iPhony: iPhone X drugiej generacji o tym samym 5,8-calowym wyświetlaczu OLED, większy “iPhone X Plus” z 6,5-calowym wyświetlaczem OLED i nowy model oparty na technologii LCD z podobnym pełnostronicowym wyświetlaczem jak w iPhone’ie X, ale o wymiarach około 6,1 cala.© 2018 AppleWorld