Pierwszy nowy, tani iPhone firmy Apple od czasu premiery iPhone'a SE na początku przyszłego roku

Pierwszy nowy, tani iPhone firmy Apple od czasu premiery iPhone’a SE na początku przyszłego roku

Published by in iPhone on 4 września, 2019

Apple planuje wypuszczenie nowej generacji „iPhone’a SE” w postaci taniego iPhone’a 4,7 cala tej wiosny, twierdzą źródła w Azji.

Nikkei informuje, że nowy model będzie pierwszym niedrogim smartfonem Apple od premiery popularnego iPhone’a SE w 2016 roku. Choć nie zdecydowano o nazwie i cenie nowego modelu, „uważa się go za najnowszą generację iPhone’a SE ”wynika ze źródeł artykułu.

Pogłoski o nowym, niedrogim 4,7-calowym iPhonie wzorowanym na iPhonie 8 pojawiły się po raz pierwszy w kwietniu za pośrednictwem Daily Daily News. Źródła EDN twierdziły również, że urządzenie pojawi się na początku 2020 roku i będzie posiadać wyświetlacz LCD. Ponadto twierdzili, że będzie miał nową konstrukcję PCB, w której zmieści się procesor A13 firmy Apple, tylny aparat z jednym obiektywem i 128 GB podstawowej pamięci.

Nie jest jasne, czy prawdopodobny 4,7-calowy iPhone odziedziczy wyświetlacz z wycięciem i funkcję Face ID flagowych smartfonów Apple, ale odniesienia Nikkei do iPhone’a 8 w 2017 roku sugerują, że mógłby on zachować tradycyjny ekran graniczny i przycisk Home wyposażony w Touch ID tego urządzenia, aby utrzymać niższy koszt.

Urządzenia iPhone XS, XS Max i XR firmy Apple dominują w marketingu, ale firma nadal oferuje iPhone’a 8 i iPhone’a 8 Plus jako tańsze opcje w porównaniu z jeszcze tańszą serią iPhone’ów 7.

Apple może zakończyć sprzedaż iPhone’a 7, gdy jego nowe flagowe modele zostaną wprowadzone na rynek w tym miesiącu, co pozostawi miejsce w ofercie na nowe urządzenie, które zwiększy jego udział w rynku smartfonów średniej klasy.


© 2020 AppleWorld