Po skargach artystów, Apple zapłaci opłaty licencyjne zwycięzcom konkursu "Shot on iPhone"

Po skargach artystów, Apple zapłaci opłaty licencyjne zwycięzcom konkursu „Shot on iPhone”

Published by in iPhone on 25 stycznia, 2019

Apple planuje zapłacić fotografom, którzy wygrają konkurs fotograficzny „Shot on iPhone”. Firma ogłosiła to dzisiaj w zaktualizowanym komunikacie prasowym.

Apple wyjaśnił swoje stanowisko w sprawie płatności za zdjęcia po wielokrotnych skargach od artystów, które zostały wcześniej nagłośnione przez The Verge.

Konkurs „Shot on iPhone” został ogłoszony we wtorek, a wtedy Apple się nie oferował rekompensat dla zwycięzców. Zwycięzcy otrzymają jednak wypłatę, a Apple planuje wyświetlać zwycięskie fotografie w mediach społecznościowych i na billboardach.

Fotografowie byli zrozumiale zniesmaczeni tym, że taka firma jak Apple nie pomyślała o wynagrodzeniu za pracę artystyczną.

Apple twierdzi teraz, że wszyscy fotografowie, którzy wygrają konkurs otrzymają nieokreśloną opłatę licencyjną za wykorzystanie zdjęć na billboardach i innych kanałach marketingowych. Wcześniej nie było jasne, czy Apple zamierzał uiścić opłaty licencyjne, ponieważ wcześniejszy komunikat wydany przez firmę nie wspomniał o tym.

Zaktualizowane informacje są dostępne w komunikacie prasowym ogłaszającym konkurs oraz w pliku PDF z oficjalnym regulaminem konkursu.

Konkurs Apple „Shot on iPhone” rozpoczął się 22 stycznia i potrwa do 7 lutego o 23.59 czasu pacyficznego. Konkurs będzie oceniany zarówno przez profesjonalnych fotografów, jak i przez pracowników Apple z doświadczeniem fotograficznym.


© 2020 AppleWorld