Podczas WWDC 2014 nie zobaczymy najprawdopodobniej ani nowego Apple TV ani iWatch

Podczas WWDC 2014 nie zobaczymy najprawdopodobniej ani nowego Apple TV, ani iWatch

Published by in Apple TV on Maj 2nd, 2014

Apple TV koncept

Apple nie ma planów wykorzystania nadchodzącej Worldwide Developers Conference WWDC 2014 na premierę nowego sprzętu Apple TV, powiązanego z nim oprogramowania ani iWatch, donosi John Paczkowski z Re/code

Powołując się na źródła zaznajomione z planami Apple Paczkowski potwierdza, że ​​Apple skupi się przede wszystkim na OS X 10.10, iOS 8 i ewentualnie aplikacji Healthbook, która według wcześniejszych plotek ma mieć funkcję gromadzenia informacji fitnessowych oraz zdrowotnych.

Apple Worldwide Developers Conference, która w tym roku rozpocznie się 2 czerwca, historycznie wykorzystywana była jako platforma do zaprezentowania nowych systemów operacyjnych Apple, jednak od czasu do czasu zadebiutowały na niej nowe urządzenia, w tym nowe MacBooki Air w 2013 i nowe MacBooki Pro Retina w 2012 roku.

Choć firma nie ma planów związanych z prezentacją zaktualizowanego Apple TV na WWDC 2014, to powszechnie uważa się że prace nad tym produktem wciąż są w toku. Przebudowane urządzenie ma posiadać podobno m.in. dostęp do App Store, wsparcie gier, wsparcie iOS 7 oraz ewentualnie nowe treści i kanały.

Apple może mieć plan debiutu urządzenia na późniejszy okres 2014 roku i jak wynika z ostatniego harmonogramu produktowego wiarygodnego analityka Ming-Chi Kuo, nie należy oczekiwać zmodernizowanego Apple TV aż do trzeciego kwartału 2014 roku. Podobnie zresztą jak i iWatch, który również oczekiwany jest na końcówkę tego roku.

[contentblock id=1 img=iframe.png]© 2018 AppleWorld