Pojemności baterii oraz pamięć RAM nowych iPhone'ow ujawniona w dokumentach regulacyjnych

Pojemności baterii oraz pamięć RAM nowych iPhone’ow ujawniona w dokumentach regulacyjnych

Pojemność baterii i wielkość pamięci RAM w nowym iPhone’ie XS, iPhone’ie XS Max i iPhone’ie XR pojawiły się w dokumentach wymaganych przez firmę Apple do złożenia w chińskim Ministerstwie Przemysłu i Technologii Informacyjnych.

Chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych, często skracane do TENAA, jest odpowiednikiem amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (FCC). Od wielu lat Apple dostarcza wiele produktów do organu regulacyjnego, a ich zapisy są rzeczywiście dokładne, więc nie ma powodu, aby wątpić w te najnowsze.

Chińska strona internetowa MyDrivers jako pierwsza udostępniła te zgłoszenia. Z dokumentów wynika, że iPhone XS ma baterię o pojemności 2658 mAh, czyli około 2,2 procent mniejszą od pojemności 2716 mAh w iPhone’ie X, mimo że oba są 5,8-calowe. Niemniej jednak, przy ciągłej optymalizacji wydajności i mocy, specyfikacje techniczne Apple wskazują, że iPhone XS ma nawet o 30 minut dłuższą żywotność baterii niż iPhone X na pełny cykl ładowania.

Jako największy iPhone w historii, iPhone XS Max ma naturalnie największą pojemność baterii wśród iPhone’ów na poziomie 3174 mAh. To około 16,8 procent większa bateria niż w telefonie iPhone X i 19,4 procent większa niż bateria w telefonie iPhone XS. Specyfikacje techniczne Apple wskazują, że iPhone XS Max działa nawet o 1,5 godziny dłużej niż iPhone X na pełnym cyklu ładowania.

Zgłoszenie regulacyjne iPhone XS Max

Ostatni, iPhone XR jest sprzedawany z akumulatorem o pojemności 2942 mAh, około 8,3 procent większym niż  iPhone X, 10,6 procent większym niż iPhone XS i 7,3 procent mniejszym niż iPhone XS Max.

Pomimo posiadania mniejszej baterii niż iPhone XS Max, iPhone XR ma najdłuższą żywotność baterii wśród iPhone’ów wynika ze specyfikacji technicznej Apple. Największym powodem może być to, że iPhone XR ma mniejszy wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala i niższej rozdzielczości w porównaniu do iPhone’a XS Max. Mniej pikseli to również mniejsze zużycie energii.

Zgłoszenia zdają się również potwierdzać, że iPhone XS i iPhone XS Max mają 4 GB pamięci RAM, podczas gdy iPhone XR ma 3 GB pamięci RAM. Jest to zgodne z informacjami udostępnionymi przez analityka Apple Ming-Chi Kuo i tajwańską firmę badawczą TrendForce na początku tego roku, więc zgłoszenia są bardzo prawdopodobne. Dla porównania, iPhone X i iPhone 8 Plus mają 3 GB pamięci RAM, a iPhone 8 ma 2 GB.

iPhone XS i iPhone XS Max trafi na rynek polski od 28 września więc już wkrótce przekonamy się z oficjalnych testów czy potwierdzą się te pojemności baterii i pamięci RAM. iPhone XR trafi do sprzedaży dopiero 26 października.


© 2020 AppleWorld