Posąg ku czci Steve'a Jobs'a przeznaczona dla centrali Apple zaprezentowana w Belgradzie

Posąg ku czci Steve’a Jobs’a przeznaczony dla centrali Apple zaprezentowany w Belgradzie

pomnik Steve Jobs

Popiersie Steve’a Jobs’a wykonane przez słynnego serbskiego rzeźbiarza Dragana Radenovića zostało odsłonięte dziś w Belgradzie. To praca wyłoniona w konkursie obejmującym ponad 10 000 nadesłanych prac, na pomnik, który zostanie umieszczony w siedzibie Apple w Cupertino.

Pomnik odsłonięty dziś jest makietą, rzeźba jest znacznie mniejsza niż jej ostateczna wersja i powstała do celów demonstracyjnych. Przedstawia głowę Jobsa na górze, dwie litery zapisane cyrylicą, łacińską literę A oraz binarne cyfry jeden i zero. Według raportu z serbskiej gazety, zaproponowany szkic pomnika został wysłany do dyrektorów Apple, którzy stwierdzili, że są bardzo zainteresowani rzeźbą i podoba im się  “niedoskonałość tej pracy”.

jobs_netokracija2

Chciałem zaprezentować kilka rozpoznawalnych motywów serbskich tak jak litera Ш, która jest ostatnią literą serbskiego alfabetu, a firmie Apple ten pomysł się spodobał. Umieściłem również łacińską literę A i kod binarny 0,1. Chciałem, aby to wszystko tworzyło rodzaj “magnesu”.

Rzeźbiarz uda się do centrali firmy Apple aby omówić ostateczną wersję pomnika, który będzie miał około 3 do 5 metrów wysokości. Całość zostanie wysłana do Cupertino po zakończeniu prac.

[contentblock id=1 img=gcb.png]© 2019 AppleWorld