Potężna awaria sieci Orange w całej Polsce

Potężna awaria sieci Orange w całej Polsce [UPDATE]

Published by in iPhone on Lipiec 7th, 2016

13621536_1044369475610990_405773336_o

W całej Polsce występują problemy z połączeniami w sieci Orange. Najbardziej dotknięci są mieszkańcy Warszawy, jednak problemy występują w wielu innych miastach. 

W pewnym momencie na ekranach iPhone’ów w miejscu operatora pojawił się nawet taki oto dziwny operator. Dał o sobie znać stary dobry Centertel – dla tych co nie pamiętają pierwszy operator komórkowy w Polsce.

Około godziny 17:00 rozpoczęły się problemy z funkcjonowaniem sieci Orange. Klienci z całej Polski zgłaszają całkowity brak zasięgu lub też brak możliwości wykonania połączenia, pomimo że telefonjest zalogowany w sieci. Użytkownicy zgłaszają, że nie pomaga wyłączenie telefonu i ponowne jego włączenie. Nie pomaga również przemieszczenie się i próba połączenia z inną stacją bazową.

Najbardziej poszkodowani są mieszkańcy Warszawy i okolic. Tutaj zasięgu nie ma praktycznie na terenie całego miasta. Niemal tak samo duże problemy występują także w rejonie Katowic, a także w Poznaniu, Szczecinie czy Trójmieście. Klienci donoszą także o takich miejscowościach jak Kielce, Rzeszów, Włocławek, Puck i Kraków.

Problemy w Orange dotyczą zarówno połączeń głosowych, jak i transmisji danych. Skontaktowaliśmy się z Wojciechem Jabczyńskim – rzecznikiem sieci Orange. Potwierdził on istnienie sporej awarii, jednak nie był w stanie oszacować czasu jej naprawy. Podkreślił jednak, że wszystkie służby techniczne zostały zaangażowane w jak najszybsze przywrócenie dostępności usług.

Wygląda na to, że mimo wszystko sytuacja powoli wraca do normy i do jutra powinna zostać naprawiona.

UPDATE: według Orange awaria została naprawiona i wszystko powinno działać już prawidłowo

UPDATE2: w ramach rekompensaty i przeprosin za problemy wynikające z wczorajszej awarii sieć Orange ogłosił na swoim blogu, że wszyscy klienci, czy to indywidualni czy biznesowi, czy z Orange czy z Nju mobile, mogą korzystać z internetu za darmo przez najbliższy weekend.

Nic nie trzeba przy tym robić, aktywować czy wysyłać SMS-ów, po prostu zużyty transfer w te dwa dni nie będzie pomniejszał posiadanego pakietu danych.© 2018 AppleWorld