Potwierdzono, że Nowy iPad grzeje się bardziej niż poprzedni model. Apple przedstawia swoje stanowisko

Potwierdzono, że Nowy iPad grzeje się bardziej niż poprzedni model. Apple przedstawia swoje stanowisko

Published by in iPad on Marzec 20th, 2012

Od kilku dni pojawiają się na forach związanych z Apple informacje, że nowy iPad ma tenedencję do przegrzewania. Niepotwierdzone podejrzenia, że nowy iPad pracuje przy znacznie wyższej temperaturze niż iPad 2 zostały poparte pomiarem za pomocą kamery termowizyjnej zamontowanej na urządzeniu w celu poznania tego problemu.

Po uruchomieniu programu pomiarowego GLBenchmark przez pięć minut, nowy iPad okazał się znacznie cieplejszy niż iPad 2 – 33,6 stopni Celsjusza w porównaniu do 28,3 stopni Celsjusza. Źródłem tego dodatkowego ciepła może być procesor, a w szczególności dodatkowe podzespoły związane z układem graficznym w tym modelu.

Zwiększenie ciepła nie dociera do punktu, w którym Nowy iPad jest automatycznie wyłączany, ale mielibyśmy obawy przed używaniem go przez dłuższy czas w upalny dzień. Biorąc pod uwagę, że Nowy iPad jest tylko nieznacznie grubszy niż jego poprzednik, a posiada dużo większą baterię i moc przetwarzania, nic dziwnego, że ciepło wewnątrz urządzenia jest o wiele większe.

W związku z tym tematem firma Apple wydała dziś oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

“Nowy iPad z wspaniałym wyświetlaczem Retina, procesorem A5X oraz wsparciem dla 4G LTE oferując jednocześnie 10 godzin pracy baterii działa dobrze w naszych termicznych specyfikacjach” powiedział serwisowi The Loop przedstawiciel Apple, Trudy Muller. “Jeśli klienci mają jakiekolwiek wątpliwości, powinni skontaktować się z AppleCare.”© 2018 AppleWorld
Loading...