Prace nad rozszerzeniem usługi Apple Pay do krajów europejskich trwają

Prace nad rozszerzeniem usługi Apple Pay do krajów europejskich trwają

Apple Pay

Niedawno wprowadzona nowa usługa płatności Apple Pay jest obecnie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych, ale firma powiedziała, że “ciężko pracuje” nad wprowadzeniem jej do kolejnych krajów.

Potwierdza to ogłoszenie o poszukiwaniu pracownika do pracy przy Apple Pay i jego rozwoju “w całej Europie, na Bliskim Wschodzie, w Indiach i Afryce.” Według oferty pracy, pracownik dołączy do londyńskiego zespołu Apple Pay, który ma ułatwić wprowadzenie Apple Pay w różnych krajach poprzez współpracę z “emitentami, sieciami płatniczymi i handlowcami w całej Europie.”

211963

Chociaż termin ewentualnego wprowadzenia Apple Pay w innych krajach nie jest znany, to Visa już wcześniej informowała, że współpracuje z firmą Apple, aby wprowadzić usługę w całej Europie w 2015 roku. Alibaba jest również mówi się, że w rozmowach z Apple, na potencjalnego partnerstwa na dostarczenie rozwiązania płatności dla Chin.

Chociaż usługa Apple Pay ograniczona jest do amerykańskich kart kredytowych, działa już także w innych krajach obsługujących systemy sprzedaży NFC. Wygląda więc na to, że w porozumieniu z bankami rozszerzenie programu na kraje europejskie może być dla Apple stosunkowo proste.

Tagi:


© 2018 AppleWorld