Prędkości LTE iPhone'a 6 i iPhone'a 5S porównane na nowym filmie

Prędkości LTE iPhone’a 6 i iPhone’a 5S porównane na nowym filmie

test prędkości LTE iPhone 6

Według Apple, zarówno iPhone 6 jak i iPhone 6 Plus mają “większą prędkość pobierania LTE” niż iPhone 5S sięgającą aż do 150Mbps, dzięki zastosowaniu chipu Qualcomm MDM9625M LTE, który obsługuje LTE Advanced.

Różnicę prędkości pomiędzy iPhone’em 5S i iPhone’em 6 podłączonym do wysokiej jakości sieci LTE została przeprowadzona przez serwis iClarified sugerując, że iPhone 6 jest w stanie faktycznie osiągnąć dużo większe prędkości niż iPhone 5S.

Badanie pokazuje wyraźnie, że iPhone 6 ma znacznie większą szybkość pobrania osiągając 101 Mbps, a iPhone 5S osiąga zaledwie 35 Mbps. Prędkość wysyłania jest także wyraźnie poprawiona, osiągając 27 Mbps na iPhone’ie 6.

Po raz pierwszy wprowadzony w 2013 roku, LTE Advanced korzysta z technologii agregacji łącząc oddzielne pasma w jedno szybsze połączenie w celu zwiększenia prędkości transmisji danych i przepustowości sieci. Kilku pierwszych operatorów oferuje już tą technologię, a iPhone 6 i 6 Plus będą pierwszymi urządzeniami firmy Apple, które będą ją wspierać. Polscy operatorzy pracują nad tym aby jeszcze w tym roku pojawiły się pierwsze sieci obsługujące LTE Advanced, dlatego polscy użytkownicy nie zobaczą jeszcze zwiększonej prędkości na nowych urządzeniach Apple.

Tagi:


© 2018 AppleWorld