Prezes Sharp potwierdza iPhone'y z wyświetlaczem OLED

Prezes Sharp potwierdza iPhone’y z wyświetlaczem OLED

iphone-7-display-image-1024x493

Prezes firmy Sharp, Tai Jeng-wu, potwierdził podobno, że Apple przygotowuje wyświetlacze OLED do iPhone’a, donosi Nikkei.

“IPhone ewoluuje i przejdzie teraz z wyświetlaczy LTPS na panele OLED” powiedział Tai studentom na uniwersytecie Tatung, swojej macierzystej uczelni, podczas ceremonii, w którym przyznano mu honorowy doktorat. “Nie wiemy, czy iPhone z wyświetlaczem OLED będzie hitem, ale jeśli Apple nie pójdzie tą ścieżką i zmieni ją, nie będzie innowacyjny” powiedział Tai.

Sharp na obecną chwilę ma ograniczone możliwości produkcyjne pod wyświetlacze OLED, ale stara się je poszerzyć pod prawdopodobne przyszłe zlecenia dla iPhone’ów.

“Jesteśmy teraz na etapie budowy nowej placówki w Japonii. Możemy także wykonywać panele OLED w Stanach Zjednoczonych” powiedział. “Jeśli nasz główny klient zażądałby produkcji w Stanach Zjednoczonych, nie ma możliwości abyśmy tego nie zrobili”

Nikkei wcześniej poinformował, że Apple przygotowuje trzy nowe modele iPhone’a na przyszły rok, a tylko 5,5-calowy telefon będzie posiadał zakrzywiony wyświetlacz OLED. Oczekuje się, że wszystkie trzy przyszłoroczne modele będą posiadały szklaną obudowę.

Tagi:


© 2018 AppleWorld