Problem z MMSami w Plusie na iOS 9

Problem z MMSami w Plusie na iOS 9

MMS w Plus iOS 9

Dziś zaczęły do nas docierać pytania związane z problem wysyłania wiadomości MMS po aktualizacji do iOS 9. Po wnikliwszym dochodzeniu okazało się, że wielu abonentów Plusa ma problem z wysyłaniem i odbieraniem MMSów. Wyjaśniło się, że przyczyną tego problemu jest brak certyfikacji sieci Plus.

Winę za zaistniałą sytuację Plus zrzuca na „politykę firmy Apple”, na którą operator „nie ma wpływu”. Jak może niektórzy nie wiedzą Plus nigdy nie był i nie jest w Polsce oficjalnym sprzedawcą produktów Apple, gdyż nie ma z Apple podpisanej umowy. O praktykach skąd pochodzą iPhone’y sprzedawane przez Plusa można w internecie czytać godzinami. Z tego też powodu Plus przez długi czas nie był w stanie oferować LTE na iPhone’ach.

Plus rozesłał do swoich abonentów oświadczenie o treści poniżej:

Wiadomości MMS w telefonach iPhone z wersją iOS 9.

Informujemy, że w telefonach Iphone z zainstalowanym oprogramowaniem iOS 9, nie ma możliwości wysyłania oraz odbierania wiadomości MMS. Powodem jest brak certyfikacji sieci. W zawiązku z powyższym nie zalecamy aktualizacji oprogramowania do wersji 9, gdyż spowoduje to brak możliwości wysyłania/odbierania wiadomości MMS. Problem wynika z polityki firmy Apple i my jako operator nie mamy na to wpływu.

Kiedy problem zostanie naprawiony? Tego na razie nie wiadomo.

 © 2018 AppleWorld
Loading...