Problem z zalogowaniem do iCloud urządzenia z iOS 11.2

Problem z zalogowaniem do iCloud urządzenia z iOS 11.2

Dostaję od Was coraz więcej zapytań w związku z problemami jakie macie z zalogowaniem się do iCloud po całkowitym wyczyszczeniu urządzenia iOS lub przy przy próbie skonfigurowania telefonu jako nowe urządzenie. 

Na początku wydawało się to na problem pojedynczy, ale z każdym dniem przybywa nowych osób którzy problemu doświadczają. A o co dokładnie chodzi? Jeśli z jakiegokolwiek powodu postanowicie “wyzerować” swoje urządzenie iOS, po tej operacji potrzeba skonfigurować telefon na nowo. Wybieramy język, lokalizację i w jednym z kolejnym kroków jesteśmy poproszeni o nasze dane do iCloud czyli Apple ID i hasło. I tu zaczyna się problem. Kiedy je wpiszemy, pojawia się na ekranie urządzenia komunikat “Nie można się zalogować. Wystąpił problem podczas łączenia z serwerem”

W tym momencie, użytkownik może odnieść wrażenie że jest jakiś problem z serwerami Apple, ale niestety nie. Żadnego problemu nie ma. Jest to błąd samego systemu iOS 11.2.

Jak poinformował mnie jeden z czytelników, zgłosił się on z tym problemem na oficjalne wsparcie techniczne Apple, a sam konsultant był tym faktem zaskoczony. Otóż problem występuje tylko w Polsce i jak można przypuszczać jest powiązany z językiem polskim. Na dzień dzisiejszy jest jedno proste ominięcie tego błędu. Jeśli na starcie konfiguracji wybierzemy język angielski i cały proces aktywacji przejdziemy po angielsku wszystko nam się uda. Mając już aktywne urządzenie możemy z powrotem przywrócić język polski.

Jeśli przechodzimy z jednego telefonu na drugi po zakupie nowszego urządzenia, możemy błąd ominąć także poprzez nową funkcję automatycznego przenoszenia zawartości pomiędzy telefonami iPhone dodaną do iOS 11.

Niestety Apple nie jest w stanie na razie określić co tak naprawę powoduje problem. Ja zgłosiłem tą kwestię bezpośrednio do Apple jako błąd w oprogramowaniu, ale nie dostałem jeszcze żadnej odpowiedzi. Jak tylko będę wiedział o tym coś więcej to na pewno się z Wami podzielę.© 2018 AppleWorld