Problem ze znaczkami Telugu powodujący zawieszanie się aplikacji

Problem ze znaczkami Telugu powodujący zawieszanie się aplikacji

Published by in iPad, iPhone, iPod on Luty 22nd, 2018

Od kilku dni zauważam, że sporo osób robi sobie żarty przesyłając mi specyficzne znaczki w wiadomościach. Robią to niby dla żartu, niby z ciekawości, sam nie wiem z jakiego jeszcze powodu. Nie mniej, te dziwne znaczki to odnaleziona jakiś czas temu luka powodująca zawieszanie się aplikacji jak i samego iPhone’a.

Apple zapoznał się z problemem i kilka dni temu wypuścił małą aktualizację iOS w wersji 11.2.6, która rozwiązuje ten problem. Co jednak wtedy kiedy nie mamy tej wersji iOS? Firma Apple wypuściła iOS 11.2.6 w celu rozwiązania problemu powodującego awarie aplikacji takich jak Wiadomości na iPhone’ach i iPadach z powodu braku możliwości renderowania określonych znaków w Indyjskim języku Telugu. Po wysłaniu, odebraniu lub wprowadzeniu do Wiadomości, Safari, WhatsApp, Facebook Messenger i innych, znaczków Telugu może to spowodować zawieszenie się aplikacji.

Najlepiej nie otwierać takich wiadomości choć nie każdy ma ich podgląd na ekranie telefonu. Zainstalowanie iOS 11.2.6 w 100% uchroni Was przed problemem.

Tagi:


© 2018 AppleWorld