Problemy z dźwiękiem podczas rozmów Bluetooth u wielu użytkowników iPhone'a SE

Problemy z dźwiękiem podczas rozmów Bluetooth u wielu użytkowników iPhone’a SE

iPhone-SE-bluetooth

W ciągu ostatnich dwóch tygodni, coraz więcej pierwszych użytkowników iPhone’a SE zauważyło problemy z dźwiękiem kiedy telefon jest podłączony przez Bluetooth do zestawu głośnomówiącego w samochodzie i to zarówno tego zewnętrznego jak i fabrycznie wbudowanego. Problem u niektórych dotyczy również nawigacji głosowej GPS, choć strumieniowe przesyłanie muzyki przez Bluetooth wydaje działać bez problemu.

Na forum wsparcia technicznego Apple powstał wątek, na którym wypowiadają się użytkownicy doświadczający zniekształcenia głosu lub niemalże braku głosu podczas połączeń telefonicznych przy użyciu iPhone’a SE przez Bluetooth. Wiele dotkniętych osób zauważa, że ich poprzednie modelu iPhone’a miały “krystalicznie czysty” dźwięk.

Bazując na zebranych informacjach, problem wydaje się dotykać wszystkich modeli iPhone’a SE z systemem iOS 9.3 lub 9.3.1, niezależnie od operatora czy modelu. Pierwsza beta iOS 9.3.2 też nie rozwiązuje tego problemu.

Problem nie wydaje się być wyodrębniony do żadnego konkretnego producenta samochodów, gdyż klienci zgłaszali takie same problemy z zestawami w samochodach takich jak Audi, BMW, Chevrolet, Chrysler, Dodge, Ford, GMC, Hyundai, Infiniti, Jeep, Kia, Mercedes-Benz, Nissan, Subaru, Toyota, Volkswagen i wiele innych marek i modeli.

Nie wiadomo, czy problem jest zakorzeniony w oprogramowaniu czy sprzęcie, ale wielu użytkowników  próbowało podstawowych prób rozwiązania kwestii bez powodzenia, w tym przywrócenie iPhone’a SE do ustawień fabrycznych, resetowanie ustawień sieciowych, ponowne parowanie Bluetooth, przełączanie na komórkową transmisję danych, a nawet zmianę karty SIM.

Niektórzy użytkownicy, którzy kontaktowali się ze wsparciem technicznym Apple z pytaniem o rozwiązanie problemu otrzymali potwierdzenie, że inżynierowie Apple są świadomi problemu Bluetooth i pracują nad jego rozwiązaniem, ale harmonogram prac pozostaje nie określony.

Ten rodzaj problemu nie jest wyjątkowy. Na początku października 2014 roku, niektórzy użytkownicy doświadczyli problemów parowania swoich urządzeń do ich systemów car audio przez Bluetooth po aktualizacji do iOS 8 lub zakupie nowego iPhone’a 6 lub 6 Plus. Problem zniknął po wydaniu przez Apple aktualizacji iOS 8.1 pod koniec tego samego miesiąca.© 2018 AppleWorld