Produkcja 12-calowych MacBook'ów Air może rozpocząć się w 3 kwartale 2014 roku

Produkcja 12-calowych MacBook’ów Air może rozpocząć się w 3 kwartale 2014 roku

Published by in Mac on Czerwiec 24th, 2014

macbook_air_2013

Digitimes informuje, że nowy, 12-calowy MacBook Air wejdzie do masowej produkcji w trzecim kwartale 2014 roku. Quanta Computer, która jest rzekomo odpowiedzialna za montaż nowej maszyny, uważa że ma ona wejść w linię MacBooków Air pomiędzy model 11 i 13-calowy. Ich źródła nie słyszały o żadnych zmianach w istniejących modelach MacBook’ów Air.

Źródła DigiTimes były w stanie potwierdzić kilka małych zmian wewnątrz urządzenia, ale jak uważają, nowy MacBook Air ma wyglądać podobnie do istniejących modeli:

12-calowy MacBook Air zawiera kilka zmian w projekcie związane z układem baterii, ale jego wygląd będzie podobny do istniejących odpowiedników z aluminiowego unibody. Niektórzy obserwatorzy rynku spodziewają się, że urządzenie będzie wyposażone w wyświetlacz Retina.

Pierwsze wzmianki o 12-calowym MacBooku Air pojawiły się za sprawą analityka DisplaySearch w październiku 2013 roku. Raport został szybko potwierdzony przez wiarygodnego Ming-Chi Kuo. W marcu na chińskim forum pojawiły się kolejne wzmianki, o pojawieniu się we wrześniu nowego, cienkiego, 12-calowego MacBook’a, który będzie pozbawiony wentylatora i wyposażony w przeprojektowany trackpad. © 2018 AppleWorld