Propozycja dla Apple o poprawę edycji tekstu w iOS

Propozycja dla Apple o poprawę edycji tekstu w iOS

Published by in iPad on Maj 4th, 2012

iDownloadBlog zwrócił uwagę na wideo na YouTube’ie pokazujące koncepcyjny pomysł jednego z użytkowników na znaczną poprawę funkcjonalności edycji tekstu na iPadzie i innych urządzeniach iOS.

Podczas gdy obecna metoda selekcji tekstu polega na jego dotknięciu i przeciągnięciu po ekranie, aby wybrać pozycję kursora i wyróżnienie tekstu, Daniel Hooper sugeruje, że Apple może korzystać z gestów w obszarze klawiatury ekranu, aby łatwo przesunąć kursor w polach tekstowych. Wystarczyłoby przytrzymać na klawiaturze klawisz “Shift” podczas wykonywania gestu i łatwo wybrać fragment tekstu do edycji.

Sugestia nie jest oczywiście oficjalnym produktem projektantów oprogramowania Apple’a więc Hooper przy okazji zachęca użytkowników iPada, by zgłaszali się do Apple z poparciem dla jego pomysłów. Osoby, którym spodobają się pomysły zawarte w klipie, mogą napisać do Apple, korzystając z krótkiego “poradnika” zawartego w opisie pliku wideo.

Firma Apple prowadzi politykę zniechęcającą użytkowników do składania niezapowiedzianych pomysłów, informując, że ​​zachowuje pełne prawa związane z pomysłem przedkładanym do firmy.© 2019 AppleWorld