Prosta sztuczka, która uwalnia dodatkowe wolne miejsce na iPhone'ie

Prosta sztuczka, która uwalnia dodatkowe wolne miejsce na iPhone’ie

iphone_se_review_mrv_010-34-100653392-orig

Zapewne wiele z Was ma wciąż iPhone’a z podstawową pojemnością 16GB i pewnie nie raz borykaliście się z problemem wolnego miejsca, w przekonaniu że przecież nic nadzwyczajnego i wielkiego na nim nie macie. Jeśli szukacie sposobu, aby zwolnić trochę miejsca na dowolnym rozmiarze iPhone, to ten trochę dziwaczny mały trick może Was zadziwić.

Jeden z użytkowników Reddit znalazł ciekawy sposób na zwalnianie miejsca na urządzeniu z systemem iOS. W ten sposób można odzyskać nawet kilka gigabajtów powierzchni.

Po pierwsze, udajcie się do Ustawień, aby sprawdzić, ile wolnego miejsca Wam zostało. Wybierzcie Ogóle>To urządzenie i sprawdźcie dostępną ilość wolnego miejsca.

Teraz uruchomcie iTunes Store i znajdźcie film do wypożyczenia, który ma rozmiar pliku większy posiada wolna przestrzeń. “Dwie wieże” Petera Jacksona z trylogii Władca Pierścieni będzie w dobrym rozmiarze gdyż ma rozmiar 6,83 GB. Może to być oczywiście inny plik, oby sprawdzić w szczegółach jego rozmiar.

Screenshot

Teraz kliknijcie przycisk “wypożycz”. Be obaw. Nic się nie zadzieje i poniesienie żadnych kosztów jeśli film będzie większy niż rozmiar miejsca na Waszym urządzeniu, a zobaczycie jedynie na ekranie wiadomość o błędzie i braku możliwości pobrania. Kliknijcie w ustawienia, aby wrócić do menu Ustawienia. Teraz zapewne zobaczycie więcej miejsca na Waszym urządzeniu. Można to zrobić nawet kilka razy, dopóki nie zobaczycie, że ilość wolnego miejsca nie wzrasta.

IMG_6931

Niektórzy użytkownicy zobaczyli nawet ogromny wzrost wolnej przestrzeni po zrobieniu tego zabiegu nawet z 800 MB do 4,9 GB, podczas gdy inni nie mogli zyskać tylko z 2,0 GB do 3,6 GB. Nie mniej jak ma się mało to każda ilość się liczy.

Próbujcie i dajcie znać na ile ten trick Wam pomógł.© 2018 AppleWorld