Przejęcie przez Apple części modemowej Intela ostatecznie zakończone

Przejęcie przez Apple części modemowej Intela ostatecznie zakończone

Firma Intel ogłosiła dziś, że zakończyła sprzedaż Apple większość swojego biznesu modemów do smartfonów za 1 miliard dolarów po uzyskaniu zgody organów nadzoru. Transakcja została po raz pierwszy ogłoszona w lipcu i obejmuje własność intelektualną, sprzęt oraz około 2200 pracowników Intela dołączających do Apple.

W ramach umowy Apple nabywa szeroką gamę patentów bezprzewodowych od Intela. Apple posiada obecnie ponad 17 000 patentów na technologie bezprzewodowe, od protokołów do standardów komórkowych po architekturę modemu i działanie modemu.

Intel zachowa możliwość opracowywania modemów do urządzeń innych niż smartfony, takich jak komputery PC, urządzenia internetowe i pojazdy autonomiczne.

W zeszłym tygodniu Intel przyznał, że sprzedał Apple swój biznes modemowy do smartfonów ze „stratą wielu miliardów dolarów”, jak wynika z dokumentów sądowych odkrytych przez Reuters. Intel dodał, że konkurencyjne praktyki licencjonowania procesorów Qualcomm, „stłumiły konkurencję” i skutecznie zmusiły go do opuszczenia rynku.

Oczekuje się, że Apple będzie używać modemów Qualcomm do swoich pierwszych iPhone’ów z obsługą 5G w przyszłym roku, w ramach sześcioletniej umowy licencyjnej między firmami. W późniejszej przyszłości wiele raportów twierdził, że Apple planuje opracować własne modemy do iPhone’ów w latach 2022-23, a ta umowa z Intelem z pewnością pomogłaby w tych staraniach.

Tagi:

© 2019 AppleWorld