QNAP prezentuje adapter QNA Thunderbolt 3 do 10GbE – prosty sposób na zapewnienie komputerom Mac dostępu do łączności 10GbE

QNAP prezentuje adapter QNA Thunderbolt 3 do 10GbE – prosty sposób na zapewnienie komputerom Mac dostępu do łączności 10GbE

Published by in Mac on Grudzień 19th, 2018

QNAP wprowadził właśnie do oferty niedrogą przejściówkę Thunderbolt 3 – 10GbE, umożliwiająca komputerom z systemem Mac® (lub Windows®, o ile dysponują takim portem) łączenie się z niezwykle szybką siecią 10GbE za pomocą portu Thunderbolt 3 typu C.

Wykorzystując przejściówkę QNA można np. utworzyć sieć 10GbE pomiędzy komputerem z portem Thunderbolt 3 i innym urządzeniem lub serwerem NAS obsługującym sieć 10GbE w celu przesyłania danych z wysoką prędkością dla wielkich plików i zwiększenia wydajności w pracy zespołowej – to idealne rozwiązanie np. dla cyfrowych twórców, którzy chcieliby wygodnie i sprawnie edytować cyfrowe materiały przechowywane w sieci (np. na NAS-ie) z poziomu komputera Mac.

Seria QNA składa się z dwóch modeli – QNA-T310G1T wyposażony jest w port Thunderbolt 3 oraz 10GbE Multi-Gigabit (10G/5G/2.5G/1G/100M), zaś QNA-T310G1S – w jeden port 10GbE SFP+. Adaptery są niewielkie, z powodzeniem mieszczą się w dłoni i doskonale sprawdzą się w każdym środowisku roboczym. Ich niski profil sprawia, że nie nagrzewają się nawet podczas długiej pracy.

Do działania urządzenia niezbędny jest system macOS w wersji 10.13.3 (lub nowszej).


© 2019 AppleWorld