Quanta może rozpocząć próbną produkcję Apple Watch 2 jeszcze w tym miesiącu

Quanta może rozpocząć próbną produkcję Apple Watch 2 jeszcze w tym miesiącu

Apple Watch 2

Nowy raport pochodzący z Chin poinformował dzisiaj o wcześniejszym niż oczekiwano starcie produkcji próbnej nie zapowiedzianego jeszcze “Apple Watch 2”, która to ma ruszyć już pod koniec stycznia. Według tajwańskiej strony Commercial Times druga generacja Apple Watch będzie produkowana przez Quanta, która była również odpowiedzialna za zeszłoroczną produkcję pierwszego modelu smartwatcha.

Poza dzisiejszym raportem o tym że to właśnie Quanta ma być odpowiedzialna za produkcję Apple Watch 2, wcześniejsze plotki już w listopadzie mówiły, żę firma miała “słabszy niż oczekiwano” zwrot zysku z produkcji  oryginalnego Apple Watch. Mówiło się, że Apple może poszukiwać nowych dostawców urządzenia (oprócz utrzymania Quanty jako głównego dostawcy) w tym Foxconn, Wistron i Inventec.

Choć nic nie jest jeszcze potwierdzone przez Apple to plotki dotyczące nowego Apple Watch mówią o jego cieńszej obudowie, kamerze FaceTime i ulepszonym układzie Wi-Fi dla większej niezależności od iPhone’a. W tym tygodniu okazało się, że Apple opublikował cztery oferty pracy skupione wokół technologii medycznych, co sugeruje możliwe usprawnienia funkcji zdrowia i fitness w stosunku do pierwszej generacji Apple Watch.© 2018 AppleWorld